Dünya Şampiyonası’nda madalya kazanan milli güreşçilerden İBBSK Başkanı Keleş’e görüşme

Sırbistan’de planlı Dünya Güreş Şampiyonası’nda grekoromen stilde altın madalya kazanan Hisse Senedi Akbudak ve tunç madalyanın sahibi olan Yunus Emre Başar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü (İBBSK) Başkanı Fatih Batur’i musahabe etti.

Dünya şampiyonu Belgit Akbudak ve üçüncü olan Yunus Emre Başar ile güreşçilerin antrenörü Çarpışma İldem, İBB Cebeci Spor Kompleksi’nde kapalı bulundukları İBBSK’nin başkanı Fatih Batur ile bire bir araya geldi.

Burada tıpkısı enformasyon işleyen Bahadır, Sırbistan’dahi planlı Dünya Güreş Şampiyonası’na katılan milli takımda kulüplerinden, 2’si kadın, 1’i serbest ve 5’i da grekoromen stilde tevessül etmek üzere 8 sporcunun bulunduğunu belirterek, “Haddinden Fazla şişman ayrımsız mutluluk. Grekoromende mızıka halinde dünya şampiyonu olduk. Bugün mertebe düzlük iki arkadaşımız yanımızda. Bize destek olan, katkısı mevcut sair arkadaşlarımızın da yanımızda olduğunu hissediyoruz. Onlar dahi bu şampiyonaya ciddi katkılar sundu.” diye konuştu.

“Yunus sakatlığına rağmen üçüncülük aldı”

Antrenörler Çekişme İldem ve Efrahim Kahraman’ın de şampiyonada kendilerini katakulli ettiğini ve kulüp namına 8 sporcuyla milli takıma ulama sunmaya çalıştıklarını kaydeden Batur, dereceye giren güreşçilerle ait şunları söyledi:

“Hisse Senedi Akbudak güzeşte şampiyonada ikinci olmuştu. Bu şampiyonada böylece altın madalyayı aldı, bize getirdi, çokça teşekkürname ediyoruz ona. Ongun müsabakalar çıkardı. Bitiş maçında stresliydi. Geriden gelerek, nokta farkıyla öne geçip şampiyonluk kazandı. Daha yaşı taze, madalyalar eminim hakeza bitmeme edecektir. 2024 Paris Olimpiyatları’nda de biz ondan okkalı muvaffakiyet bekliyoruz. Sporcularımız henüz taze. Yunus Emre Başar üstelik çok kalburüstü ve o dahi dünya üçüncüsü oldu. Hocalarımızın da bunda alçak katkıları oldu. Domuzuna benzeri bulgu elde ettik, bando halinde dünya şampiyonu olduk. Bu başarıya yardım sunan hem zat pakt sporcularımıza hem dahi özge sporcu arkadaşlara haddinden fazla teşekkürname ediyorum, bizi mutlu ettiler. Yunus, ayrımsız zamanda turnuvadan biraz gün evvel elinden yanılma yaşadı, bu boyut onu kısık etkiledi. Amma sakatlığına karşın üçüncülük aldı.”

Dünya şampiyonu Senet Akbudak

Şampiyonayı ve elde ettiği başarıyı anlatan milli pehlivan Burhan Akbudak, organizasyonda takım halinde dünya şampiyonu olduklarını ve bu takımın dünya şampiyonu sporcusu olduğunu aktararak, “Değme şeyden önce hedefime adım adım ulaştığım amacıyla çok bahtiyar, haddinden fazla gururluyum. Benimle ateş parçası insanlara bu hatırat yaşattığım üzere antrparantez haysiyet ve çekicilik duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Birlik, el birliği ve motivasyonla bu yola çıktıklarına ve kendilerine bu irtibat, beraberliği sağlayıcı insanların çokça kocaman olduğuna dikkati çeken Akbudak, “Başkanımız, maçı yerinde takip eden Erdem başkanımız, antrenörlerimiz ve maçtan sonraları bizi sıcağı sıcağına arayıp tebriklerini ileten, desteklerini esirgemeyen Sayın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve celal büyüklerimize teşekkür ederim. Yaşımız taze, önümüz açık. 2024 Paris’te da ülkemi bildirme gür şekilde oyun edip, altınla ülkeme dönüp, ayrımsız şekilde benimle mutluluk yaşayan herkese o sevinci yine yine keyiflendirmek istiyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Acun üçüncüsü Yunus Emre Başar üstelik kulüpte şampiyonaya gür hazırlandıklarını, imkanları ve antrenörlerinin çokça bol olduğunu belirterek, “Şampiyonadan evvel tıpkısı bedbahtlık yaşadım, bire bir hata yüzünden kaybettim. Amma tunç madalya aldığım için çok mutluyum. Andıran süreçte olimpiyatlar var. Hedefimiz elbette kim orada değerli madalya kabul etmek. Yolumuz kemiksiz, inşallah bitmeme edeceğiz.” diye konuştu.

İldem: “Yapacak haddinden fazla işimiz var”

Çalıştırıcı Cidal İldem ise milli takımda göreve başladığında sporcularla çokça gani benzeri birliktelik yakaladıklarını, 9 kamer süresince şampiyonaya hazırlandıklarını ve her ahit konusunda koyarak devam ettiklerini aktararak şunları kaydetti:

“Sırbistan’üstelik topluluk halinde şampiyon olduk. Orada de tarih yazdık. Bittabi bu verilen destekle oluyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak büyük takımız, canlı ayrımsız kulübüz. Sporcularımız bize inandı, biz de onlara inandık ve geceyi gündüze katıp çalıştık. Yegâne hayalim vardı antrenör olarak; bire bir derinti madalyam var, yaşamadığım hep sevinçleri sporcularla yaşamaktı. Ona de adım adım ilerliyoruz. Tığ adamakıllı tıpkısı takımız ve yapacak çok işimiz var.”Share: