Düğün sevinci kabusu dönüştü: 7 geberik, 9 yanık

Sivas’ın Kangal ilçesinde minibüsle kamyonun karıştığı kazada 7 hayat hayatını kaybetti, 9 güç ise yaralandı. Kazada hayatını kaybeden 6 birey memleketleri Malatya’da defnedildi.

Kaza, tün yarısı, Sivas-Malatya karayolunda Sivas’ın Kangal ilçesi Yeşildere köyü güzel meydana geldi. Bursa’da katıldıkları düğünden Malatya’ya dönen davetlileri haiz Ayhan Sevin (51) yönetimindeki 44 J 4257 plakalı minibüs ile cebin yönden mevrut ve Malatya’dan Amasya istikametine giden Muhlis Ösme (52) idaresindeki 34 NINE 72 plakalı taşımalık kamyonu çarpıştı.

Kazada minibüs sürücüsü Ayhan Sevin (51) ile gelişigüzel Şenay Kızılaslan (48), Seyit Battalgazi Sevin (18), Meliha Kızılaslan (52), Süleyman Kızılaslan (58), Adile İzci (62) Fadime Sarıbaş fenomen durumunda hayatını kaybederken; Derviş Yeşilkaya (6), Saray Yeşilkaya (38), İlhami Kızılaslan (52), Cennet Polat (44), Ramazan Kaan Yeşilkaya (10), Emre Kızılaslan (25), Birol Çelik (42), Engin Polat (19) ile Muhlis Ösme (52) yaralandı.

İhbar üstüne fenomen hesabına çokça sayıda polis ve afiyet ekibinin sevk edildi. Kazada hayatını kaybedenlerden minibüs sürücüsü Ayhan Sevin’in cenazesi otopsi için hastane morguna kaldırılırken, başka 6 kişinin cenazesi memleketleri Malatya’ya gönderildi. 15.15 sularında Hekimhan ilçesine getirilen Şenay Kızılaslan, Adile İzci ve Fadime Sarıbaş’ın cenazeleri, kaymakamlık merkezinde bulunan Vakarlı Camii’nde düzenlenen törenin arkası sıra eş mezarlığında gözyaşları arasında defnedilirken; Meliha Kızılaslan, Süleyman Kızılaslan ile minibüs şoförü Ayhan Sevin ve oğlu Seyit Battalgazi Sevin’in cenazelerinin ise ferda defnedileceği öğrenildi. – MALATYAShare: