DSİ ve BASKİ işbirliği yapacak

AK Öğür Balıkesir Milletvekili Çetin Subaşı ile SELIM Tümen MKYK Üyesi ve Balıkesir Mebus Belgin Uygur, DSİ Umumi Müdürü Dr. Lütfi Akça’yı müzakere ederek Balıkesir’e yapılacak yatırımlar üzere bindi aldılar.

DÜRÜST Fırka Balıkesir Saylav Çetin Subaşı ile DÜRÜST Öğür MKYK Üyesi ve Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur beraberlerinde BASKİ Genel Müdürü İzzet Günal ile gelişigüzel DSİ Umumi Müdürü Dr. Lütfi Akçe’yı mülakat ederek Balıkesir’de yapılacak olan DSİ yatırımları ve icraat üzere destek aldılar.

Balıkesir el genelinde bir nice içmece suyu projesi, zirai arazilerin sulanması ve derelerin ıslahı başta almak için bir nice konuda öncülük kayran Balıkesir heyeti DSİ Umumi Müdürü Akça’ya gösterdiği ağır ilişki ve alakadan yağlık teşekkürname etti.

Türkiye’yi doyuran yer Balıkesir’e önümüzdeki günlerde görüşme ederek yapılacak olan çalışmaları durumunda sarmak, hayata geçirilmesi planlanan çalışmaların projeleri ile ilgilendiren tafsilatlı vukuf alacağını tabir fail DSİ Umumi Müdürü Dr. Lütfi Beyazca “Su Hayattır” anlayışı dahilinde Balıkesir’i önemsediklerini belirterek başta çiftçilerin sulama problemleri fora etmek amacıyla yavaş çaba harcama edeceklerini dile getirdi. – BALIKESİR

Share: