Dron destekli gidiş geliş uygulamasında sürücülere ceza yağdı

Dron destekli trafik uygulamasında sürücülere ukubet yağdı

Uygulamada damperdeki brandası takılı sıfır kamyon drone ile tayin edildi

BURSA – Bursa İl Inanma Müdürlüğü Toprak Trafik Fal Şubesi Müdürlüğü ekipleri marifetiyle şehrin antre ve çıkışlarında yapılan drone destekli pratikte sürücülere ukubet yağdı. Bir hafriyat kamyonun brandası sınırlı olmadan gittiği tayin edilerek ukubet yazılırken, tıpkı çokça sürücüye de trafik kurallarına uymamak ve inanma kemeri takmadıkları üzere ukubet yazıldı.

İl Güven Müdürü Tacettin Aslan’ın talimatıyla harekete geçen Havza Trafik Bakı Büro Müdürlüğü ekipleri, Bursa’nın antre ve çıkışlarında kâin aplikasyon noktalarında drone destekli denetleme yaptı. Uygulamanın, gidiş geliş kurallarına yaraşmayan, inanma kemeri takmayan, açar sürerken telefon kullanan, başka sürücüleri tehlikeye kovmak kabil ayrımsız haddinden fazla suçu gölge etmek gayeli yapıldığı öğrenildi.

Uygulamada aynı kazı kamyonunun kasası aylı iken brandayı kapatmadığı tayin edilerek durduruldu. Açar sürücüsüne 61/H maddesine uymamaktan 408 lira cezai prosedür uygulandı. Ayrıca aynı çokça sürücüye da itimat kemeri takmamak ve el telefonu ile konuşurken açkı sürmekten cezai işlem uygulandı.

Uygulama sonucunda toplamda vasıta sürücülerine 15 bin 785 liralık cezai prosedür uygulandı. Uygulamanın sonsuz mukannen saatlerde ve farklı noktalarda devam edeceği öğrenildi.

Share: