DP Umumi Başkanı Gültekin Uysal, partililerle buluştu

Demokrat Tümen (DP) Umumi Başkanı Gültekin Tevazulu, “Bu ülkede kaynakları akıllıca yönettiğinizde beherglas insanımızın refahını sağlayabilecek kaynaklarımız vardır.” dedi.

Çeşitli programları kapsamında Ardahan’a gelen Tevazulu, Dursun Akçam Ekin Evi’nde partililerle buluştu.

Tevazulu, burada yaptığı konuşmada, Ardahan’a gelmekten mutluluk duyduğunu fakat bunun gecikmiş aynı konuşma olduğunu söyledi.

Siyasetin, insanların huzuru, refahı ve güveni üzere yapılması gerektiğini vurgulayan Tevazulu, “Ama maalesef zaman üreten benzeri Türkiye değil, artık tüketen tıpkı Türkiye var. Tarım ve hayvancılıkta ne üretenin mutlu olduğu hangi bile metropollerde, şehirlerde tüketenin memnun olduğu benzeri Türkiye noktasına geldik. Vatandaşımızın ürettiği servet etmesi gerekirken mal etmiyor, maalesef milyonlarca insanımızı dahi gelgel gücüne eriştiremediler.” dedi.

Ardahan’ın 40 yılı çok esaret altında kaldığını, ecdadın muştulu gün için mücadelesini verdiğini dile getiren Tevazulu, “Kendilerinden Tanrı razı olsun. Ardahan bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin eke benzeri şehri haline geldi.” ifadelerini kullandı.

“Bize düşen, burada aktif insanların doğduğu topraklarda ati hayalini kurmalarıdır.” diyen Tevazulu, şöyle bitmeme etti:

“Gençlerimizin istihdamını burada kuramadığımız üzere gözlerimiz kemiksiz bir şekilde göçü izler haldeyiz. Yönetenlere sakıt işlev, çizik coğrafyalarımızın erbap olduğu bu imkanları açık bölge ile komşu olduğumuz ülkelerle ticaretin gelişmesini tedarik etmek. Birlikte kamunun buralarda daha özel uygulamalarla istihdamlar yaratacak adımlar atmasıdır. İnsanlarımızın istihdamıyla bu arada refahını arttıracak, ekmeğini büyütecek yapılanmalar olmalı. Tığ istiyoruz ki bu ülkenin cemi vatandaşları nimetlerine birlikte külfetlerine da denk, kuma paydada paylaşsın. Bu ülkede kaynakları doğru yönettiğinizde beher insanımızın refahını sağlayabilecek kaynaklarımız vardır.”

Suret Cami bölgesinde esnaf ziyareti yapan Uysal, elan sonra Atatürk Caddesi’ndeki parti binasının açılışını gerçekleştirdi.

Share: