Doğu Ekspresi’ne yabancı turist ilgisi: Kars’tan başlayan masalsı yolculuk

Şark Ekspresi’ne yabancı gezmen ilgisi: Kars’tan başlayan masalsı seyahat

KARS Şark Ekspresi’ne yabancı turistler bunaltıcı deste gösteriyor. Kente gelen yabancı turistler, masalımsı yolculuğa Kars’tan başlıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Ululuk Demiryolları Taşımacılık AŞ’nin yer mufassal rotalarından biri olan Kars- Ankara arasında defa özne Maşrık Ekspresi, yolcularını, nazirsiz manzaralara erbap 24 saatlik güzergahında masalımsı aynı yolculuğa çıkarıyor.

Kars’a Rusya ve Çat’tan gelen turistler kenttin turistik ve kültürel yerlerini gezdikten sonra Şark Ekspresi ile yolculuk yapmayı bile boşlama etmiyor. Toplumsal medya ve arkadaşlarının tavsiyesi üzerine Şark Ekspresi ile yoluculuk tahsis etmek talip turistler ise evvel aldıkları biletlerle sabahın erken saatlerinde Kars Gar Binası’nın yolunu tutuyor.

“Umarım latif bir yolculuk tamam”

Şarki Ekspresi ile Ankara’ya seyahat edeceğini tabir eden Acımasız Acime Genco, “Yolculuğumuz Ankara’ya olacak. Arkadaşlarımızın çoğu Şark Ekspresi’ni yeğleme etti. Bana bile referans ettiler. Kul arkadaşlarımız kulaktan otobüsle değil, uçakla değil, Maşrık Ekspresi’ni tercih ederek yolculuğa başlıyoruz. Umarım leziz benzeri seyahat peki. Haddinden Fazla fena hâlde ayrımsız gezi olmasını diliyorum” dedi. Kars’a gezmek üzere geldiğini tamlayan Çatlı Yaşer Yusuf, “Kars’a gitmek için geldim. Doğu Ekspresi’ni duyduk. Otobüslere haddinden fazla bindim hoşuma gitmedi. Gün Doğusu Ekspresi’ni yeğleme ettim arkadaşlarımın tavsiyeleriyle Şimdi Maşrık Ekspresi ile Erzurum’a gidip döneceğim inşallah hayırlısı olsun” diye niteleyerek konuştu. Mavera yandan Dünyanın en pir 4 tren hattından birisi olan Gün Doğusu Ekspresi, 4 mevsim yolcularına ayrı güzellik yaşatıyor. Geçtiği ayrımsız birinden evire çevire illerin görsel güzellikleriyle büyülenen yolcular, 24 saatlik yolculuğun peşi sıra Ankara’ya varıyor.

Son günlerde yabancı turistler tarafından pahal rabıta gören Şarki Ekspresi, otobüs ve tayyare biletlerinin pahalı olmasından çevre vatandaşlar eliyle bildirme haddinden fazla yeğleme edilen erişim araçlarından birisi oluyor.

Share: