DOĞRU Partili Taşkesenlioğlu’nun boşanma aşamasındaki eşi Ünsal Ban’ın kaçış planı ortaya bundan sonra!

Düzenlilik kaynaklarından edinilen bilgiye bakarak, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü sormaca kapsamında üzerine denetim kararı kâin ve cemaziyelevvel dar dışına kaçmaya çalıştığı sırada Muğla’nın Milas ilçesinde polis ekiplerince yakalanan eski Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban, Milas’a kendisine ilgili olmayan ve elan ilk kullanmadığı tıpkısı araçla geldi. Ban, Muğla’ya gelişi sırasında polis arama noktalarından kurtulmak amacıyla ayrımlı güzergahları kullandı.

SÜRAT MOTORUYLA YATA GEÇECEKTİ

Yurt dışına kaçacağına müteveccih ihbar konusunda Ankara Güvenlik Müdürlüğü Asayiş ve İstihbarat ekiplerince takibe alınan Ban’ın, Muğla’ya ulaştığında tıpkı yat ile Yunanistan’a kaçacağı tespit edildi. Malta bandralı yatın kaptanının, Palikarya karaca sularına bıraktığı yata sınırlı gerçekten cevvaliyet motoruyla Bodrum Marina’ya geleceği, buluşmanın arkası sıra Ünsal Ban’ın cevvaliyet motoruyla yata geçeceği öğrenildi.

YATIN KAPTANI VE MÜRETTEBATININ ŞİRKET KAYITLARI ORTAYA ÇIKTI

Yurt dışına kaçış üzere kullanılacak yatın kaptanının ve mürettebatının Ban’ın şirketlerinde himmet kaydı bulunduğu belirlendi. Yiğit ve mürettebat da polis ekiplerince gözaltına alındı.

EV SATIN ALARAK VİZE ALMIŞ

Eşine ilgilendiren ferdî verileri birleştirme cürüm örgütü sergerde ile paylaşma, zılgıt ve şantajla suçlanan, THK Üniversitesini zarara uğratmaktan üstelik için çok sayıda sav mevcut Ünsal Ban’ın “aile satın alma tarafından vize sahibi olduğu” ve Yunanistan’a kaçacağı belirtildi.

Zehra Taşkesenlioğlu

ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

Zehra Taşkesenlioğlu’ndan de konuyla ilişkin tıpkısı açıklama var. Görüntülerinin mahremiyetinin hiçe sayılara milyonlara servis edildiğini söyleyen Taşkesenlioğlu,”Ayrımlı benzeri boyuta çekilen bu görüntüler metrukiyet sürecinde tahakküm günler canlı bire bir kadının linç edilmesi ve itibarsızlaştırma çalışmasından bambaşka aynı amaca bakım etmemektedir” dedi.

Taşkesenlioğlu, ailesiyle alay malay sistemli benzeri şekilde bühtan kampanyasıyla karşı karşıya kaldığının belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Şahsıma yönelik bu yargısız infazın akıbet bulacağına ve sonuç derece ahlaksızca oynanan bu kumpasın önem önünde tıpkı dakika önceki ahit yüzüne çıkacağına inancım tamdır. Bu bahis ile ilişkin adli ve hukuki proses başlatılmıştır.”

Ünsal Ban

ÜNSAL BAN KİMDİR?

Ban, Ankara’birlikte 1970 yılında doğdu. İlk, ılımlı ve liseyi Ankara’bile bütünleyen Ünsal Ban, 1990 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesinde Lisans, 1996 yılında Gazi Üniversitesi Toplumsal Bilimler Enstitüsü Finansman Asıl Bilgi Dalı’nda Faziletli Lisans, 1999 yılında Sakarya Üniversitesi Toplumsal Ulum Enstitüsü Saymanlık-Finansman Asıl Malumat Dalı’nda doktora eğitimini tamamladı. Ban, 2005 yılında Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Yetişek Fakültesi Muhasebe/Finansman Anabilim Dalında Doçentlik kadrosuna, 2011 yılında de Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde profesörlük kadrosuna atandı.

Ünsal Ban, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü namına görev yaptı. Türkiye Ünsal Ban ismini, SELIM Parti Erzurum mebus Zehra Taşkesenlioğlu ile boşanma aşamasında baştan duymaya başladı. Metrukiyet öncesinde eşine ilişik bazen video görüntüleri ile ayrıntıya girmeden mesajlar paylaşacağını telmih fail Ban, henüz bilahare kâh demeçler vererek, kendisinde yüklü miktarda dünyalık istendiğini, can havli yaşadığını tez etmeye başladı. Ban’ın metrukiyet davasına işaret yasağı getirilmişti.Share: