“DOĞRU Bilgisizlik İzmir”den Gençlik Çadırı

YANLIŞSIZ Öğür İzmir İl Bilgisizlik Kolları Başkanlığının Bornova Banal Park’ta kurduğu ‘Deneyimsizlik Çadırı’nda çoluk çocuk; satranç, masa tenisi ile gençler fasıla geçiriyor. Aynı zamanda muharrem ayı nedeniyle aşure dağıtımı birlikte gerçekleştirildi. Alaca Aş dağıtımına katılan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Yüksek Sürekli, SELIM Fırka İzmir Milletvekili Cemal Bekle ve DÜRÜST Fırka İzmir İl Bilgisizlik Kolları Başkanı Recep Tayyip Eskiz, birlik ve muadele mesajı verdi.

‘Gönül Seferberliği’ çerçevesinde, AK Tümen İzmir İl Gençlik Kolları, Bornova, Buca, Bayraklı ve Karabağlar’da ‘Gençlik Çadırı’ kurdu. Ağustos kocaoğlan başında kurulan ve kamer sonuna büyüklüğünde bile ahit boyu yalınlık olacak olan çadırlarda, gençlerin geçenek geçirmesi üzere langırt, satranç, masa topu kadar oyunlar kayran alırken, çadırlarda toyluk kolları eliyle ziyarete gelenlere SELIM Tümen’nin 20 yıl boyunca yaptığı icraatler ve yapılacak olanlar anlatılıyor. Aynı zamanda, AK Öğür’ye uzuv girmek isteyen gençlerin bile partiye üyelikleri gerçekleştiriliyor. SELIM Tümen Bornova Toyluk Kolları aracılığıyla Bornova Epey Park’ta, ‘Deneyimsizlik Çadırı’ beraberinde, muharrem ayı nedeniyle alaca aş ikramı birlikte gerçekleştirildi. Alaca Aş dağıtımına; DOĞRU Parti İzmir İl Başkanı Asillik Şanlı Daim, SELIM Fırka İzmir Saylav Cemal Bekle, AK Tümen İzmir İl Cahillik Kolları Başkanı Recep Tayyip Taslak katıldı. Çetin ve cıvıl cıvıl olan vazıh, vatandaşlara aşure ikramı gerçekleştirildi. Antrparantez, ‘Bilgisizlik Çadırı’nda olan langırt, satranç, masa tenisi oyunlarından Sonsuz, Bekle ve Eskiz dahi oynadı.

“YANLIŞSIZ Tümen gençlerin en çok oyunu düzlük fırka olmuştur”

Aşure Ayı ayında gençlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını tabir eden DÜRÜST Fırka İzmir İl Başkanı Kerem Mehabetli Sürekli, “AK Fırka, genişlik aşkın gailesiz üyeye sahip olan ve kurulduğu günden bugüne kadar birlikte gençlerin arz çok oyunu alan parti olmuştur. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bile her antlaşma gençlere ehemmiyet vermiştir. Kurulan ‘Gençlik Çadırı’nda dopdolu etkinler mevcut. Gençlerimizle hem kânunuevvel geçirdik hem üstelik alaca aş dağıtımına dahi katıldık. Aşure gününün ruhunda kardeşliğin, birliğin, sevginin, anlayışın ve hoşgörünün anlamı saklıdır. Bu his ve düşüncelerle ilişki, muadele, el birliği, paylaşma, dayanışma ve bereketin simgesi alaca aş gününün tüm İslam alemine ve hemşerilerimize hayırlar getirmesini istek ediyorum” dedi.

“DOĞRU ailemizin gençleri çalışmaya devam ediyor”

SELIM Parti İzmir Saylav Cemal Bekle üstelik “DÜRÜST Aile’mizin gençleri, yorulmadan hız kesmeden gelişigüzel ant davamız amacıyla ülkemiz üzere çalışmaya bitmeme ediyor. İl ve ilçe cahillik kollarımızın bu etkinliklerinden ufuk teşekkür ediyorum. Aşure Ayı kocaoğlan zımnında aşureleri üstelik gençlerimizle hemşehrilerimize izzetüikram ettik. Böyle zamanlar bizim bire bir olduğumuzu, tıpkı olunca güçlü olduğumuzu birlikte hatırladığımız anlardır. Gönüllerde ayrılıklara değil bağlanak ve beraberliğimize çevirgeç olmalı, bizleri birbirimize sıkı sıkıya tıpkısı şekilde kenetlemelidir. Muharrem ayının ve aşure gününün İslam alemi ve kamu yabanlık için huzura, barışa, refaha ve hayırlara miftah olmasını Önemli Allah’tan niyaz ediyorum” diye konuştu.

“Yarınlarımızı, gençlerimizle nesir ediyoruz”

‘Gençlik Çadır’larını ağustos kocaoğlan fiktif 4 farklı ilçede kurduklarını belirten SELIM Fırka İl Deneyimsizlik Kolları Başkanı Recep Tayyip Taslak ise “DÜRÜST Fırka, özverinin, fedakarlığın adıdır. Türkiye’bile gençlerin önünü açan, icraatlarıyla gençliğe ehemmiyet veren aynı partidir SELIM Parti. Yarınlarımızı, gençlerimizle inşa ediyoruz. Kurduğumuz ‘Toyluk Çadır’larında partimizin 20 yıllık iktidarında yapılanları ve daha çok yapacaklarımızı bile anlatıyoruz. Gençlerimizin teveccühü ile karşılaşıyoruz ve DOĞRU Aile’mize katılmak isteyenleri da üyemiz yapıyoruz. Kurduğumuz çadırlarda; langırt, satranç, masa topu oyunları ile gençlerimizle alay malay sıra geçiriyoruz. Aşure Ayı ayı dolayısıyla de el ve kaymakamlık deneyimsizlik kolları kendisine şehrimizin bir nice noktasında aşure dağıtımı gerçekleştirmiştik. Irtibat, el birliği ve kardeşlik içre Amiyane Park’ta üstelik aşure dağıtımımızı gerçekleştirdik. Alaca Aş paylaşmaktır, hoşgörüdür. Muharrem ayının ilkin ülkemiz atılmak üzere kül İslam coğrafyasına hayırlar getirmesini Cenabı Allah’tan yakarma ediyorum. Aşure Ayı ayının irtibat ve kardeşliğimizin güçlenmesine, hep insanlığın huzuru ve iyiliği amacıyla elan nazik tıpkısı azim, özveri ve fedakarlıkla çalışmamıza çevirgeç olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Başbuğ Eskiz, bire bir zamanda degaje oba kurduklarını belirterek “Hem bile burada kurduğumuz çadırda langırt, satranç, masa tenisi oyunları ile gençlerimizle alay malay espas geçirdik” dedi. – İZMİR

Share: