Dinç atletler, Türkiye Şampiyonası’na hazırlanıyor

Afyonkarahisar’da atletizm sahasında çalışmalarını sürdüren tendürüst atletler, milli takıma seçilebilmek için şampiyonada ter dökecek.

İl Karmaları Şiddetli Koşuları Ligi Finali ve Ulaşım Sigorta Köprübaşı Kervan Yolu Şiddetli Koşusu Türkiye Şampiyonası’nda Afyonkarahisar’ı 2 sportmen hile edecek. 11 Ilkgüz tarihinde yapılacak olan şampiyona için Kocatepe Spor Kompleksi atletizm sahasında çalışmalarını sürdüren zihayat atletler, milli takıma seçilebilmek amacıyla mücedele verecek. Trabzon’un Köprübaşı ilçesinde gerçekleşecek olan şampiyonada antrenör Süleyman Büyükbezgin’in sporcuları, Egemenlik Salih Karakuzu ve Burak Uzun katılacak. Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde şampiyonaya hazırlanan güre sporcular, 6 bin 100 metre koşun yarışında uğraş edecek.

“Buradaki hedefimiz öncelikle Milli Takıma girebilmek”

Türkiye şampiyonasına yönelik olarak açıklamalarda mevcut çalıştırıcı Süleyman Büyükbezgin, “11 Eylül 2022 tarihinde Trabzon ilinde yapılacak olan Türkiye Dağ Koşusu Şampiyonası, dünya şampiyonası milli mızıka seçmesi niteliğini de haiz bu yarışmalara ilimizden Atletizm Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Emir Salih Karakuzu ve Burak Mufassal bizleri katakulli edecekler. Buradaki hedefimiz öncelikle milli takıma girebilmek” dedi. – AFYONKARAHİSAR

Share: