Dernek basıp hasımlarına kurşun yağdırdılar! Geberik ve yaralılar var

Iğdır’ın Ara ilçesine ilişkin Gödekli köyünde, iddiaya göre, S.K. (35) ve 3 kardeşi 3 devir önceki Aras ailesine mensup kişilerle çarpışma etti. Yakınlar arasında düşmanlık oluşurken S.K. ve yanı sıra 3 kardeşi ellerinde pompalı tüfek ve tabancalarla köyde düzenlenen düğünü basarak burada bulanan Aras ailesinin üstüne dokunaklı açtı.

ÖLÜ VE YARALILAR VAR

Silahlı atılım nedeniyle düğüne katılan panik ve gocunmak içerisinde kaçışırken, mermi ve saçmaların kullanılmış ettiği Sait Aras (56), Musa Aras (44), Gökhan Ziyalı (32), Ramazan Aras (26) ve Gökçe Ziyalı (9) yaralandı. İhbar konusunda fenomen namına açıkgöz ve keyif ekipleri atıf edildi. Jandarma köyde ilaç alırken Antrakt Ihtişam Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan durumu okkalı olan Ramazan Aras, yapılan bilcümle müdahaleye karşın hayatını kaybetti. 4 dertli ise Iğdır Celal Hastanesi’ne atıf edildi. Yaralıların keyif durumlarının mebzul olduğu öğrenildi.

KÖYDE VE HASTANEDE GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Saldırıdan bilahare kaçan 4 şüphelinin yakalanması amacıyla bitirmiş ve polis güçleri ekipleri düzentileme başlattı. bu arada yanlar beyninde kullanılmamış bir olay yaşanmaması üzere kurnaz ekipleri köyün methal ve çıkışlarında, polis güçleri ekipleri ise yaralıların bulunduğu Iğdır Şevket Hastanesi uğrunda degaje düzenlilik önlemi aldı. Anket sürdürülüyor.

Share: