Denizli Büyükşehir Belediyesi 146 yaşında

Denizli’da 30 Ilk Teşrin 1876 yılında kurulan uray teşkilatının 146. yıldönümü törenle kutlandı. 1876’bile başlayan yürüyüşün okunabilen ayrımsız şekilde bugünlere geldiğini belirten Büyükşehir Şehremini Osman Zolan, “Onurların genişlik büyüğü bu şehre bakım etmektir” dedi.

Denizli’bile 30 Ekim 1876’dan bu yana bakım veren uray teşkilatının 146. yıldönümü törenle kutlandı. Denizli Valiliği önündeki Atatürk abidesinde düzenlenen törene Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Kaymakamı Ihtiyaç Beyinli, esbak devir Belediye Başkanı Hasan Gönüllü, Ulu Marım, Şanlı Aygören ile Mualla Dartanel’in oğlu Şinasi Dartanel, davetliler ve vatandaşlar katıldı. Atatürk abidesine çelenk koyulmasının ardından çekinmek duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan törende Büyükşehir Belediyesi El Oyunları Topluluğu gösterisi sergilendi. Başkan Zolan törenin açım konuşmasında, şehremaneti teşkilatının kuruluşundan bugüne emek veren şehremaneti başkanları, meclis üyeleri ve yekpare çalışanları tanınmayan etti. Güzeşte sene memat eden esbak dolaşma Şehremini Uca Dartanel ile Ağustos ayında son eden geçmiş çağ Belediye Başkanı Saf Tıkıroğlu’na rahmet dileyen Komutan Zolan, Denizli’ye yaptıkları hizmet ve çalışmaları nedeniyle şükranlarını sundu.

“Taş konusunda taş koymaya bitmeme ediyoruz”

Şehremaneti Başkanlığının şişman aynı kurum kaynağı olduğunu anlatım eden Komutan Zolan, “Bu makamda bakım etmiş tutmak ayrı tıpkısı öz saygı ve çalım. Denizli’deki hemşerilerime çokça teşekkür diyorum. Çünkü onurların sunma büyüğü bu şehre bakım etmektir. Bu şehirde, şehremini olmaktır. Allah’ıma hamdolsun bu de bize kader oldu. Biz üstelik değme geçen aktarılma taş üstüne taş koymaya, bakım etmeye, insanlarımızın taleplerini bloke etmek üzere sakır sakır çalışmaya bitmeme ediyoruz” diyerek konuştu. Denizli’nin kendisine arpalık güzelliklerini ve Büyükşehir Belediyesinin yatırımlarını anlatan Komutan Zolan, “Denizli’miz seçme geçen ahit ileriye, güzelliğe akla yatkın gidiyor. Bittabi kim bu gidişte kafa aktör, başrol, Denizli Büyükşehir Belediyemizin çalışmaları ve gayretleridir. Çalışma veren herkese, sedir üyelerimize, emek arkadaşlarımıza ve elbette kim bizlere güvenip bu göreve getiren parçalanmamış vatandaşlarımıza çokça teşekkürname ediyorum” dedi.

“Erinçli kent Denizli”

Denizli’nin huzurlu ve mutlu bire bir site olmasının ilk öncelikleri olduğunu dile getiren Başkan Zolan, “Bir Numara hedefimiz huzurlu ayrımsız kent. Denizli’miz huzurlu bir şehir olsun istiyoruz. Huzurun, birlikteliğin, kardeşliğin olmadığı yerde başarının gelmesi, yetişmek olanaklı değil. Onun için ilk yaşayış, gelişigüzel kalkmak ve bir hedefe alay malay koşmaktır” ifadelerini kullandı. Cumhuriyet’in 99. bünye yıldönümünü bire bir misil elan kutlayan Başbuğ Zolan, şöyle konuştu: “Ilkin Cumhuriyetimizin kurucusu Celil Alemdar Atatürk girmek amacıyla zırh arkadaşlarını, ömrünü bu ülkeye vakfetmişleri ve umum şehitlerimizi şükran ve şükranla anıyorum. Mekanları behişt, ruhları çalgılı çağanaklı olsun.” Denizli Büyükşehir Belediyesinin milletin hizmetinde olmaya bitmeme edeceğini vurgulayan Başkan Zolan, “Milletimizin taleplerini karşılayacak, hiçbir ayırım yapmaksızın herkesi kucaklayacak. Yolumuz daim olsun, birçok yıllara inşallah” diyerek konuştu.

Törenin arkası sıra Başkan Zolan ve beraberindekiler ebediyete ölüm fail uray başkanlarının mezarlarını musahabe ederek yakarış okudu. – DENİZLİ

Share: