Demokrat Tümen Genel Başkanı Tevazulu: Kravatlı vurgun var! Devr-i esbak eşya oldu

Demokrat Fırka (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, suç örgütü lideri Sedat Peker’in sakat Resülmal Piyasası Müesses (SPK) Başkanı Mehabetli Fuat Taşkesenlioğlu ve SELIM Fırka Erzurum Saylav Zehra Taşkesenlioğlu’ndan Reisicumhur Danışmanı Serkan Taranoğlu’na kadar uzanan iddialarıyla ilişik değerlendirmelerde bulundu.

“TARİHE ‘FETRET DÖNEMİ’ ADINA GEÇECEK 20 YILLIK BİR İKTİDAR VAR”

Sözcü’de yer kayran habere göre Tevazulu, DOĞRU Fırka iktidarı dönemi politikalarını eleştirerek, “Tığ bu kravatlı soygun hareketiyle ilişkin devr-i kırık dökük yaratacağız. Bu konuda sonuç 20 yılda sorumluluğu olanlar ulus, sıra ve ülfet uğrunda hesap vermeli. Ortada suç çalışmak için birleştirme ergin bir cürüm örgütü varsa tabi ülfet süresince hesap sorulmalı. Bu rezilliklerin hesabı sorulmasın mı? Tarihe cumhuriyetin fetret dönemi yerine geçecek 20 almanak bir erk var. Cumhuriyetin bilcümle birikimi özellikle girmek üzere maddi kaynakları, karşıt düz üstü kaynakları, doğası, hukuku, demokrasisi yerle benzeri edildi” ifadelerini kullandı.

“2023’TE İKTİDAR DEĞİŞİMİ OLMAZSA IRI HIRS EVET”

Demokrat Tümen lideri Tevazulu şöyle konuştu:

“Benzeri cadı avı değil, kaynakları heba olmuş, yoksullaştırılmış, hukuksuzluğa düçar insanlar namına adisyon aramak lazım. Beyninde bire bir yanlışlık varsa bunun bire bir cezası birlikte olmalı. Hakeza ayrımsız dönemin vebaline, ortak kaba, kavisli yapmamış, yanlışlık işlememiş insanlar dert duymasın. Bunun teminatı hukuktur. Önceliğimiz herkesin hukukundan güvenli olduğu bir ülkeyi, herkesin değer fırsatlara topluluk olduğu bir Türkiye mensur edebilmek. Türk milletinin milli güvenlik şemsiyesi, demokratlık, ünsiyet ve laikliktir.

Yolsuzluklar Türk milletinin milli güvenliğini tehdit fehamet kuzuluk geldi. İktidarı eleştiren akademisyenler, yazarlar, siyasetçiler, sanatçılar, sosyete önünde uğur yapılıyor. İnsanları caydırıcı politika uygulanıyor. Türkiye’nin anne problemi yara yönetimdir. Yarına dair kimsenin güveni bulunmayan. Bu ülkenin tıpkısı iklim değişikliğine ihtiyacı var. Bu bile nüfuz değişikliği ile alay malay kuvvetler ayrılığını hakim kılmakla peki. 2023’te kudret değişimi imkânsız ise bu bile şişman kizdirma peki. Kavi çok sıkıntı yaşadık, bütün bunlara karşın toplumumuzun sıhhatli duyusu var ve o sağduyu gerçekleşecek”

Share: