Dalgaya rağmen denize girdi, boğulma tehlikesi geçirdi

Sakarya’nın Karasu ilçesinde suratsız hava şartlarına ve dalgaya karşın denize giren aynı eş, son anda boğulmaktan kurtarıldı. Ambulans ekiplerince denizden çıkartılan eş hastaneye kaldırıldı.

Olay, Kıyı Mahallesi Maşrık Karadeniz Caddesi 12. kule mevkiinde meydana geldi. Inatçı hava şartları ve dalgaya karşın denize giren Tomurcuk C. isimli kadın, akıntıya kapılarak kendini boyu benzeri buçuk metreyi bulan dalgaların beyninde buldu. Durumu ayırt fail ambulans ekiplerince sudan çıkartılan eş, ihbar konusunda fenomen hesabına mevrut ambulans ile Glokom Çap Hastanesi’ne kaldırıldı. Gark tehlikesi geçiren kadının afiyet durumunun mebzul olduğu öğrenildi.

Tüm çağ kaba karayel rüzgarının etkisi altında artan ve iki metreyi bulan dalga olmasına karşın vatandaşın denize girmeye çalışması ise dikkatlerden kaçmadı. Ara Sıra vatandaşların üstelik ambulans ekiplerinin uyarılarını dikkate almadığı görüldü. Saat 17.45 itibariyle da Glokom Kaymakamlığı’nca denize girişler cumartesi haset bir ahit süreyle kısıtlandı. – SAKARYA

Share: