Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’na yıldırı eleştirisi Açıklaması

Çorum’dahi CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun eleştiren Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, “İç Anadolu’ya geldiğinde Kandil’i yerle bir etmekten bahseden Mösyö Eksiksizlik, Ankara’ya dönünce Kandil’in siyasi uzantıları karşısında kağıttan kaplana dönüşüyor” dedi.

Çorum’de dolgun açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’li belediyeler ve CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi.

‘Her zaman bakir tıpkı skandalla ülkenin gündemini meşgul ediyorlar’

‘CHP’nin belediyelerindeki yolsuzlar, arakçılık, ahlaksızlık vakalarını almış başını gidiyor’ diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Filhakika Mösyö Kemal, Sayın Baykal’ı bire bir tün kasetle devirerek gelmedi mi? Bunun mesleği bu. Demin ise oturduğu koltuktan kalkamıyor. Kasetle umumi komutan olunan benzeri partinin mebus adaylarını hangi kriterlere bakarak belirlediği şahsen kendileri marifetiyle benimseme edilmeye başladı. Hizmetleri ve eserleri ile konuşulmak hesabına seçme gün eskimemiş bire bir skandalla ülkenin gündemini çalışır ediyorlar. Bay Eksiksizlik’in biliyorsunuz kim çokça değişik özellikleri var. Genişlik eke özelliklerinden aynı tanesi da Toplumsal Sigortalar Kurumunun başındayken hastanelerimizi hangi arkaç getirdiğini biliyorsunuz değil mi? Tığ şuna bakacağız. Ülke işi istek işi. Artık bunlar bu asıl adımları bile atacak durumda değiller. Gittikleri her yerde dalavere, yanlış. Ellerinde olan bütün nazik şehirlerde attıkları yanlışsız aynı girişim namevcut” ifadelerini kullandı.

‘Kandil’in politik uzantıları karşısında kağıttan kaplana dönüşüyor’

‘Geçen bölüm isabet, kürsüde işsizlikle ait tıpkısı kanıt ortaya atıyor. Ancak iddiasını ispatlayacak rakamları bulup söylemiyor’ şeklinde konuşmasını sürdüren Reisicumhur Erdoğan, “Bu insan, baharat aylarında elektriğe kafayı takmış, faturasını ödemediği amacıyla kendisini günlerce karanlığa mahkum etmişti. Neymiş vatandaşları ülfet adı altında milleti kandırmaya çalışmıştı. Şimdi anlıyoruz ki çabucak milleti değil, evlerine mihman oldukları kişileri üstelik aldatmışlar. Türlü vaatlerde bulunup vatandaşlara alçakça ve degaje dolma söyleyerek domates dolması söyleterek, edepsizcesine, sıkılmadan insanlarımızı siyasi şovlarına aygıt etmiştir. Ki var bunların yanında, PKK terör örgütünün politik uzantısı HDP. Kim var, İP. Kim var, kendisi ve yanında cura birileri. Bu şahsın siyasi ahlakı olsa menfaat milletten peyda kusur diler. Bunlar milletten af dileyeceği yerde işi pişkinliğe, arsızlığa vurarak paçayı kurtarmaya çalışıyorlar. Tıpkı yüzsüzlüğü, tutarsızlığı ülkemizin ölmezlik meselesi olan terörle mücadelede birlikte sergiliyorlar. İç Anadolu’ya geldiğinde Kandil’i yerle tıpkı etmekten bahseden Bay Kemal, Ankara’ya dönünce Kandil’in siyasal uzantıları karşısında kağıttan kaplana dönüşüyor. Bay Eksiksizlik unutma, bu yıldırı örgütlerinden sana kaş gayrimümkün. Bunları Gabar, Cudi, Tendürek, Besler Deresi’nde nasıl yerle aynı ettiysek daha çok üstelik yerle benzeri etmeye devam edeceğiz.” dedi.

‘CHP’ye oy verenlere üzülüyorum’

‘Çok açık söylüyorum Bay Eksiksizlik ve arkadaşların bu durumunu gördükçe CHP’ye rey veren arkadaşlarım adına kıytırık üzülüyorum’ diyen Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan “Polisimize, askerimize halk kaldıranların yanında olanlardan bire bir molekül olmaz. Kaldı ki bu CHP, terörle, teröristlerle mücadelede parlamentoda ret oyu veren değil mi? Bu büyüklüğünde kıvırmayı bırakın insan evet, rüzgar gülü de dayanmaz. İradesi ipotek altına alınmış, etrafı çevrili, hırsının esiri reşit, Türkiye’ye dair hiçbir umdu namevcut muhalefetle cebin karşıyız. Mehmet Akif, bunları, ‘şarka bakmaz, garbı bilmez, ilimden yok payesi, bir kızarmaz yüz, yaşarmaz göz. Hep sermayesi bu’ diye anlatıyor. Bunların bile bir tane sermayesi kızarmayan yüzleri, yaşarmayan gözleri” şeklinde konuştu. – ÇORUM

Share: