Çorum’un Ala ilçesinden “asrın felaketi” bölgesine 7 tır müzaheret

“Asrın felaketi” namına nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen kentlere Çorum’un Ala ilçesinden arkalama tırları gönderilmeye bitmeme ediyor.

Ilçe koordinasyonunda Alaca Belediyesi ve sivil toplum kuruluşlarının başlattığı arkalama kampanyaları kapsamında şişman bindi sağlandı.

Kaymakam Hicabi Aytemur, bugün sarsıntı bölgelerine yakışmak için hareket eden 4 tır ile toplam 7 yardım tırının depremzedelere ulaştığını kaydetti.

Temur, “Arkalama göndermeyin” diyene kadar çalışmalarının süreceğini belirterek, “Kahramanmaraş, Adana, Adıyaman, Malatya ve depremden etkilenen özge illerde faal vatandaşlarımıza Alaca’nın kocaman fahri insanları, evlatları müzaheret etmeye devam edecek. Ülkemize ve milletimize önceki olsun.” dedi.

Alaca Belediye Reisi Halil İbrahim Şaltu ise Belediye ve Ilçe adına düzenlenen yardım kampanyasına kilolu deste gösterildiğine meni ederek, “Yardım kampanyasına Alaca hemşehrilerim şişman ulama sağlamakta. İnşallah süreç bitene büyüklüğünde yanlarında olacağız. Milletimizin başı esen olsun.” ifadelerini kullandı.

???????

Share: