Çokça bunaltıcı hastalıklar taşıyorlar! İstanbul’u istila eden sivrisinekler 0 nefes grubundaki insanların kanını henüz içimli buluyor

Yunanistan’da çokça sayıda kişinin ölümüne bozukluk olan Garp Nil virüsünün Türkiye’da da her an görülebileceği şeklinde uyarılar gelmesinin peşi sıra İstanbul’dahi sivrisinek şikayetlerinde artım görüldü. Hem amme kurumları hem üstelik belediyeler ilaçlama faaliyetlerini artırırken, laf hakkında vatandaşlara dahi cesim tıpkı brifing yapıldı.

0 KOKU GRUBUNU BUNDAN SONRA ISIRIYOR

Japonya’dahi gerçekleştirilen bire bir araştırmaya göre sivrisinekler, 0 dem grubundaki kişileri elan fazla ısırıyor. Bunun nedeni ise sineklerin 0 soluk grubunu, başka kan gruplarına göre daha içimli bulmaları. Uzmanlar şimdilerde virüsün dolaşımda olması zımnında gelişigüzel zamankinden elan dikkatli olunması gerektiğini aksi takdirde Batı Nil Virüsü’nün güç etkileri olduğunu belirtiyor.

AYIN ON DÖRDÜ ZAMANI HENÜZ HAREKETLİLER

Yine ÇAKER kaynaklı tıpkı araştırmaya göre, sivrisinekler, dolunay vaktiyle, diğer zamanlarda olduklarından 500 kat henüz çalışkan oluyor. Sivrisinekleri çekici bambaşka bire bir deli dolu ise göl ayağı kokusu. Basamak kokusu, sivrisinekleri çeken ayrımsız aktif.

Share: