Cingöz Trafikten safari ve cevelan araçlarına ilgilendiren denetimi

Antalya Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Motorize ve Trafik Tim Komutanlığı ekipleri Oymapınar yolunda safari ve volta araçlarını denetledi.

Manavgat Zooloji Bahçesi uğrunda gerçekleştirilen denetimlerde 15 komütatör ve sürücülerine 17 bin 306 Türk Lirası yönetimsel para cezası uygulanırken, şeş açar trafikten men edildi.

Manavgat İlçe Cingöz Komutanlığı 6. Uyanık Motorize ve T24 ve 35. Güllabi Trafik Tim Komutanlığı ekipleri Oymapınar yolu Hayvanlar Bahçesi önünde safari ve cevelan araçlarını denetledi.

Safari ve devir araçlarının denetimlerinde, iki çevirgeç sürücüsüne sigortası bulunmaması, tıpkısı sürücüye sürücü belgesiz şalter girmek, aynı sürücüye sürücü belgesi fesih edildiği halde vesile temizlemek, dört açacak sürücüsüne muayenesiz araçla trafiğe geçmek, bir sürücüye kask takmamak, tıpkısı sürücüye fire donanımlı vesile soldurmak, iki sürücüye transfer kanunundan, iki sürücüye güvenlik kemeri takmamak ve aynı sürücüye çok geçici taşımaktan toplam 17 bin 306 Türk Lirası yönetimsel para cezası uygulanırken altı açar trafikten men edildi. – ANTALYA

Share: