CHP’li Özel’den, Mehmet Ulu Çelebi’nin YANLIŞSIZ Parti saflarına geçmesine kaba reaksiyon: Kendisini nahak yere yere dama sokan partinin siyasetçileriyle başarılar

CHP Takım Başkanvekili Bağımsız Özel, partisinin Bursa İl Başkanlığı eliyle düzenlenen matbuat toplantısında konuştu. Gündemdeki konulara ilgilendiren değerlendirmelerde mevcut Özel, DOĞRU Öğür saflarına geçme kararı düzlük Özgür İzmir Mebus Mehmet Mürtefi Çelebi’ye sert sözlerle yüklendi.

“SİLAH ARKADAŞLARINI BU SÜREÇTE SATMIŞTIR”

Mehmet Mürtefi Çelebi’nin YANLIŞSIZ Öğür’ye geçmesini CHP’ye yönelik bire bir operasyon adına nitelendiren Özel, “Çelebi fırka değiştirince matbuat mensubu bana istifham sormuştu. Ego da demiştim ki saray operasyonlarıyla Cumhuriyet Ahali Partisi’nin önünü kesemezler. O dönemde tepkiler gösterdiler. Hangi saray operasyonu diye niteleyerek. Nereye geldik günün böylece? Hıyanet sana saray. Haddinden Fazla ızdırap aynı şey. Haddinden Fazla seveni kalmadı. Sistem üzülüyor ama yapılan işe. 3 aydır RTÜK’te tıpkı üyelik yersiz. Milletvekili sayısına bakarak dağıtılıyor. Düne kadar ki sayılara göre o örgen İYİ Parti’ye düşüyor. 3 aydır RTÜK başkanı olacak saray zebanisi meclise yazıp, bakir RTÜK üyesini seçin demiyor. Dese İYİ Tümen’ye gidecek. O sırada birileri mezata hamiş, arıyor. Acaba şöyle balıketi bir madde bulup da partiye kazandırabilir miyim diyerek düşünüyor birileri. O hesabın o pazarlığın adı bugün Mehmet Ulu Çelebi reşit arkadaşlar. Yarın yazıyı üdeba. RTÜK üyeliği harcama. Mehmet Ulvi Çelebi bir RTÜK üyeliği karşısında alay malay savaşım ettiği, fariza yaptığı kumpaslarla mahpushane yattığı, bazılarının hayatını kaybettiği silah arkadaşlarını bu süreçte satmıştır” dedi.

“ALLAH KİMSEYİ BU DURUMA DÜŞÜRMESİN”

Çelebi’nin RTÜK üyeliği üzere ‘U’ dönüşü yaptığını ifade eden Hususi, “Mehmet Yüce Çelebi’ye başarılar diliyorum. Atatürk’e idam cezası fermanı çıkaran Vahdettin’in savunucularıyla Vahdettin’in savunucularının partisinde namına başarılar dilerim. Mehmet Şanlı Çelebi’ye evcil seçimlerde üç beş kişinin kafasını karıştırır mı acaba diye niteleyerek Osman Öcalan’ın ayağına TRT kameramanı, muhabiri yollayanların partisinde başarılar dilerim. Kendisini nahak yere ayrımsız derinti komutanıyla gelişigüzel hapishaneye dama sokan partinin siyasetçileriyle başarılar dilerim. Zat adıma birlikte şöyle bire bir molekül var. Erte gayrı dönem Kemal Satma bile Iye Satma bile bunu anılarında yazar, biz bile yazarız. Tığ gepegencecik aynı teğmenin bir kızı sevmişti. SELIM Fırka’yle FETÖ kolektif kumpasla o teğmeni cezaevinde tutuyorlardı. O mülazım tezevvüç etmek istiyordu. ‘Nikah şahidini nereden bulurum’ diyordu. Eksiksizlik As ve Veli Ağbaba ile cezaevine gittik. Tığ; bu bayrak, bu yurt, bu yerey için yemin içmiş bire bir teğmenin nikahına tanıklık etmiştik. Bugün aynı RTÜK üyeliği amacıyla cebe arkadaşlarını satan birinin ‘U’ görüşüne tanıklık ediyoruz. Siyasetin bu tarafı üstelik yaşanılmayası bir yan ama hepimiz bundan öğüt alıyoruz. Tanri kimseyi Mehmet Ali Çelebi ve buna tenezzül fail DÜRÜST Tümen’nin durumuna düşürmesin” şeklinde konuştu.

2013 yılında Ergenekon Davası kapsamında Hasdal Askeri Cezaevi’nde mevkuf bulunan Mülazım Mehmet Ulu Çelebi’nin nikah şahitliğini CHP lideri Eksiksizlik Kılıçdaroğlu yapmıştı

“DÜRÜST PARTİ İLE BİR BIRICIK ER SEÇİME GİDERİZ”

Özel, tıpkı gazetecinin ‘Neden sansür yasası gündemdeyken başörtüsüyle gündemi değiştirdiniz, AK Fırka ile CHP yakınlaşıyor mu?’ sorusunu ise “40 maddelik kanunların 1-1,5 günde geçtiği divan tutanaklarında sayımsız yaşıt var. Bu kanun 5 aydır geçmiyor. CHP’nin direnci sebebiyle. Sabık hafta birlikte takkadak 12 yön geçti. Iri tıpkı dayanım gösteriyoruz. Parlamenter demokrasiyle iç tüzüğün ve anayasanın el verdiği bütün imkanları, bilcümle karışma yöntemlerini kullanıyoruz. Bu hafta de kullanmaya bitmeme edeceğiz. Sonradan Temel Mahkemesi var, sonradan bunu millete nakletmek var. Vasıtasız gelen ve kullanılmayan benzeri imkan bulunmayan. Ama bu ikilemin şöyle benzeri akilane tarafı var. Bir tarafta basını sansürleyenler, öbür tarafta iktidarlarını dayandırdıkları bir mağduriyeti hürriyet alanına çevirmeyi önerenler tartışıyor. Bu yöntem tarihi açısından de bulunmaz ayrımsız denklem, eşsiz tıpkı ikilemdir. Ego burada bir zayıflık değil benzeri tarihi teşrih sukut olarak görüyorum. Biz Adalet ve Kalkınma Partisi’yle tıpkı biricik şeye gideriz erken seçime gideriz. İstiyorlarsa gelsinler gidelim. Onlardan yana düşen ağacın gölgesinde durmayı cürüm sayarız. Onlardan yana uçar kuşa gözümüzü değdirsek gözümüzün nurunu müsriflik eylesin.” diye yanıtladı.

Share: