CHP’li Hususi, CHP’li Kuşoğlu’nun “Kılıçdaroğlu dışında ayrımsız aday çıkarsa masa dağılır” sözlerini yalanladı: Kişisel değerlendirmelerdir

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Mebus Müstakil Özel, zaman CHP İzmir İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Özel, derinti sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ayrımsız gazetecinin, CHP Umumi Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu’nun Milli İttifakı’nın reisicumhur adayı ile ilgilendiren yaptığı değerlendirmeyi anımsatması üzerine Bağımsız Milletvekili Hususi şöyle konuştu:

“ORTAK UYUŞMA İLE BELİRLENECEK”

“Sayın Bülent Kuşoğlu, Genel Başkanımızın hem bürokrasiden hem bile siyasette çok ayrıntılı yıllar gelişigüzel ve uyum içerisinde çalıştığı çokça derece verdiğimiz aynı yöneticimiz, MYK üyemiz. Kendisi bugün vermiş olduğu röportajda zat düşüncelerini ve özlük görüşüne göre hem partimiz üzere hem birlikte Türkiye amacıyla en doğru olacağını düşündüğü yöntemi söylemiş. Bu değerlendirmeleri yaparken de zatî görüşlerini rapor etmiş. Bugün sabahleyin bu röportajdan sonra Sayın Genel Başkanımızla görüştük, Sayın Genel Başkanımızın ifadesi şudur; partinin resmi görüşlerini umumi başbuğ ve umumi başkan hesabına tümen sözcüsü ve kol başkanvekilleri söyleyebilir. Bizim kuma görüşümüz ve Genel Başkanımızın hususi adına üstünde inceden inceye durduğu başlık Cumhur Reisi adayı budun masasının eş mutabakatı ile belirlenecek, tıpkı eş aday olacak ve millet masasındaki liderler sonuç sözü söyleyecek. Bunun dışında yapılan hep değerlendirmeler ferdî değerlendirmelerdir.

“KUŞOĞLU’NUN GÖRÜŞLERİNİ SANKİ CUMHURİYET EL PARTİSİ’NİN UMUMI TUTUMUYMUŞ GİBİ DEĞERLENDİRİYORLAR”

Sayın Genel Başkanımız, ulus masasına bu kadar titizlenirken ve liderlerin ortak vereceği karara liderin partileriyle almış oldukları kararın son halini, masada verecekleri serencam şekle bu büyüklüğünde ehemmiyet verirken bizim ‘bu karar olmazsa masa dağılır’ üzere ayrımsız değerlendirme yapmamız söz konusu değildir. Bunu Sayın Bülent Kuşoğlu, bilcümle demokrasilerde olduğu kadar bir gazetecinin zat şahsi fikir ve değerlendirmelerini sorması üzerine namına ilgilendiren düşünce ve değerlendirmeleri yapmıştır. Değerlendirmeyi acı oruçlu, değerlendirmeyi asla ve katiyen tıpkısı acı akıbet doğuracak bire bir kıymetlendirme adına düşünmüyoruz. Çokça mebzul niyetle yapılmıştır. Fakat bire bir topluluk basın-yapıt organları bunu neymiş Cumhuriyet El Partisi’nin umumi tutumuymuş gibi değerlendiriyorlar bu konuyu Sayın Umumi Başkanımızın bilgileri dahilinde ve onun talimatıyla bu şekilde yanıtlamak isteriz.”

CHP’Lİ KUŞOĞLU NE DEDİ?

Cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmasıyla ilgili mütekellim CHP Umumi Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, “6’lı masanın hacısı hocası Kılıçdaroğlu’nu destekliyor mu?” sorusuna,”Namzet altılı masanın en balaban partisinden olmalı, bu alışılagelen. Cebin sâdır bulunmayan. Kılıçdaroğlu’nun adaylığının masada reddedilmesi Türkiye için hangi zeki dirimsel, bunun bereketli değerlendirilmesi geçişsiz. Etken, hakikat, birikimli bir büyüklük adamı. Buna rağmen olmazsa, Alevi olduğu amacıyla reddedildi algısı yerleşecek. Bunu sosyete de el erki dahi hazmedemez. Bu durumda cebin çıkarlarsa masa dağılır.” yanıtını vermişti.Share: