CHP Umumi Komutan Yardımcısı Torun, Kocaeli’de konuştu

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Seyit Torun, zarfında bulunulan dijital devrimin gereklerinin hep beraber adına getirilmesi gerektiğini bildirdi.

Torun, İzmit Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki BELBİM NANIAZIZ iş birliğiyle hayata geçirilen, çeşitli bakım alanlarında kullanma imkanı sunan Çınar Deneyli’ın tanıtım programında yaptığı konuşmada, belediyelerinin güzelce işler yaptığını, mefret birliktelikler ortaya koyduğunu söyledi. Bunun örneklerinden birini bile İzmit’te gördüklerini aktaran Torun, vatandaşların Çınar Anaç’ın avantajlarından faydalanacağını kaydetti.

Torun, bu kartla kullanıcıların teknolojinin kendilerine sunduğu önemli avantajlara de eş olacağını dile getirerek şöyle bitmeme etti:

“Bundan Sonra zamanımız çokça bulunmaz, uygulayım bilimi bize çokça kullanılmamış fırsatlar sunuyor. Bunu dahi kıymetlendirmek zorundayız. Bir Vakitler anlaşılan ödemelerimiz ve sorumluluklarımız yoktu amma bu dijital asır bize yadırgatıcı fırsatlar sunuyor. Bizim bile bunları değerlendirmemiz geçişsiz. Bilcümle deriz evet endüstri devrimini kaçırdık, bununla ait eleştirilerimizi sıralarız. Bazen yaşadığımız eksiklikleri sanayi devrimine geç kavuşmaktan olduğunu söyleriz. Demin dijital devrimin içindeyiz, bunun da gereklerini bütün beraber yerine tebliğ etmek durumundayız. Bunu sağladıkları için iki şehremaneti başkanıma bile teşekkürname ediyorum.”

İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem İmamoğlu’nun hemen İzmit’e değil, bir nice belediyeye destek olduğunu aktaran Torun, “Alışılmadık projeler gerçekleştiriyor. Bunu kendisi üstelik söyledi; sadece bizim Cumhuriyet Altını Ahali Partili belediyelere değil, hem Budun İttifakı’nın belediyelerine hem de AK Öğür ve farklı belediyelere bile ayrım yapmadan, istek fail, ihtiyacı olan belediyelere de yardım sunuyor.” ifadesini kullandı.

Torun, belediyelerinin toplumsal yardımları 4-5 kat artırdığını belirterek Türkiye genelinde belediyelerinin yaptığı öğrenci yurdu, kreş ve diğer çalışmalardan bahsetti.

“Fikirli site teknolojileri kentlerimizin geleceği için mefret”

İmamoğlu bile uygulayım bilimi gelişiminin herkese fayda sağladığına değinerek Çınar Iri’ın İzmitlilerin hayatına kolaylıklar getireceğine inandıklarını anlattı. Yerli yönetimler adına hemşehrilerinin hayatını kolaylaştırmak, dirim kalitesini tasarruf etmek için çözümler sunacak projeler geliştirmekle sorumlu olduklarını dile getiren İmamoğlu, düşüncesiz site teknolojilerinin kentlerin geleceği için koskocaman olduğunu vurguladı.

İmamoğlu, kentleşmenin dünyanın artık makro bire bir konusu olduğunu aktararak İstanbulkart’ı tıpkısı muvasala kartının çokça daha ötesinde, yaşamın değme anına dokunarak katkı sunan benzeri karta dönüştürdüklerini dile getirdi. Bu çabanın koca sonuçlara ulaştığına belen eden İmamoğlu, kartın 100 bin noktada bakım veren şehir yaşam kartına dönüştüğünü söyledi.

İmamoğlu, İstanbulluların hayatını kolaylaştıran kartı komşuları İzmitlilerin bile hizmetine sunmanın gururunu yaşadıklarını tabir ederek şöyle konuştu:

“İzmit Belediyesi sınırlarında yaşayanların kullanımına sunacağımız Çınar Kart, İstanbul içi ulaşımdan tutun İstanbulkart’ın geçtiği o 100 bin noktanın tamamında kullanabileceğiniz ayrımsız karta dönüşüyor. İzmit’teki anlaşmalı noktalarda dahi Çınar Kurnaz’ı kullanacağınız kabilinden İstanbul’un birlikte bir nice noktasında kullanılabilecek olması, sanıyorum yanı başımızdaki bitişik kentte çokça şişman curcunalı getirecek.”

“Çınar Kurnaz iki şehri birleştiriyor”

İzmit Belediye Reisi Fatma Kaplan Özgürlük ise Çınar Deneyli’ın iki şehri birleştiren, vatandaşların bir tane kartla İzmit ve İstanbul’birlikte avantajlı hizmetten yararlanabileceği eş benzeri uygulama olduğunu vurguladı.

Özgürlük, Çınar Deneyli’ın dolgun ulaşımdan alışverişe büyüklüğünde hem esnafa hem birlikte vatandaşa ulama sağlayacağına dikkati çekerek kartla vatandaşların sosyal, sportif ve kültürel kamu aktivitelerden tenzilatlı veya ücretsiz faydalanabileceğini, kartın İstanbul’üstelik İstanbulkart’ın geçtiği rastgele yerde kullanılabileceğini kaydetti.

Konuşmaların peşi sıra protokol üyeleri, üniversite öğrencilerine Çınar Deneyli verdi.

Share: