CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel: “Akp’lilerin Çırpınışına Bakılacak Olursa Çokça Eli Nimetli Tıpkı Kampa Eş Sahipliği Yaptığımız İçin Haddinden Fazla Mutluyuz”

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP TBMM grubunun hafta sonu İzmir’bile düzenlediği mesai ve değerlendirme toplantısı ile ilgili ” Türkiye’de gündemi belirleyen partimizin İzmir çalışmalarına, tamam imkânsız bahanelerle bahane bulmaya etkin AKP’lilerin çırpınışlarına bakılacak olursa, saray iktidarı mensupları beyninde korku mucit, çok mübarek ayrımsız kampa ev sahipliği yaptığımız amacıyla çokça mutluyuz. AKP’lileri dahi anlıyoruz gerçekte. Epey engellemelerine, bunca algı cumhur çabalarına karşın, uray başkanlarımızın İzmir için, halka bakım amacıyla yapılan projeleri hepyek hayata geçirmelerinin endişesini yaşıyorlar” dedi.

CHP İzmir İl Başkanı Bahir Yücel, İzmir İkinci Intihap Bölgesi’ndeki kayran çalışmaları kapsamında Bayraklı’da; Bayraklı Belediye Reisi Serdar Sandalet, CHP iklim ve kaymakamlık yöneticileri ile gelişigüzel esnafı müzakere etti, vatandaşları dinledi.

Ardından partililerle bire bir istimara toplantısı eden Yücel, “Birileri alan talan söylemlerle, takanak yaratma çabalarıyla konuşa dursun. Tığ sahadan tek ayrılmadık ayrılmıyoruz. Muayyen adreslere süsleyici ziyaretler değil, vatandaşın genişlik aheste olduğu, soylu erki krizin bildirme kırıcı hissedildiği yerlerde ağrı dinliyor, tılsım olmaya çalışıyoruz. AKP’li yöneticilerin az buçuk cesareti varsa buyursunlar. Vatandaşın dahi kendilerine bir koşa sözü olacak” dedi.

“HALKIN İKTİDARININ BAŞLAYACAĞI SEÇİM GÜNÜNÜ İPLE ÇEKİYORLAR”

Yücel; Diyarbakır, Konya, Rize, Isparta ve Bayraklı’bile tam yurttaşların dertlerinin aynı olduğunu belirtirken, şöyle konuştu:

“Vatandaş bundan sonra derdini anlatmaktan bıkmış, yorulmuş. Geçinemiyoruz, yetiremiyoruz, yarınımızı göremiyoruz diye niteleyerek sayha değer halde. Bayraklı esnafı bile ‘sabrederek, şükrederek bugüne kadar geldik amma çıktı ya kendimiz kepenk kapatacağız ya da doğrusu batacağız’ diyor. Vatandaş peynir alamıyor, bata çıka kaynattığı yemeğin içine az dahi olsa vücut koyamıyor. Okullar açılmış insanlar çocuklarına defter, soy alamıyor. Ama birileri çıkıp ‘Türkiye şu büyüklüğünde büyüdü, şişkinlik düşecek, Avrupa Amerika battı biz iyiyiz’ kabil, insanlarla orostopolluk geçercesine, akıllarımızla alay edercesine diskur atıyor. Kendileri çorlu, boğunuk ve hiddetli vatandaşlarımızın yanına gidemediği, hallerini sormadıkları için, zat söyledikleri yalanlara herkesin inandığını düşünüyor olabilirler. Ama biz herhangi bir ahit farklı benzeri ilçede, daim halkımızla bağırsak içeyiz. İzmir’birlikte bu yalanlara mümin, yersiz laflara kulak asan benzeri birey da görmedik. Amma şunu çokça net ayrımsız biçimde söylüyorum kim; halkımız imdi sağgörüsüz, halka sırtını dönmüş, kişi saltanatı ortamında nüfuz sarhoşluğu yaşayanların, yani tek koca ve AKP iktidarının son bulacağına ilgiyle inanmış. İzmirliler birlikte millet iktidarının sunduğu çözümlere, memlekette adaletin ve eşitliğin sağlanacağına, vergilerin saraya ve yandaşa değil üstelik vatandaşa harcanacağına inanmış, sultanlık ve israf iktidarının sona ereceği, halkın iktidarının başlayacağı intihap gününü iple çekiyor.”

“AKP’LİLERİN ÇIRPINIŞINA BAKILACAK OLURSA İZMİR KAMPI ÇOK BAŞARILI GEÇMİŞ”

Partisinin hafta sonu Seferihisar’dahi yapılan kampını ve AKP’lilerin eleştirilerini bile değerlendiren Yücel, şunları söyledi:

“2 günlük bu çalışmalara melfuf kendisine umumi başkanımızın katılımlarıyla gerçekleştirilen, İzmir büyükşehir belediyemizin baştan İzmir’e kazandırdığı Avrupa ödülü töreni, Gaziemir’üstelik gerçekleştirilen kentsel tahavvül ana atma töreni ve İz Dönüşüm Atılmış Cem ve Ayrıştırma Tesisinin açılışı üstelik eklenince, oldukça alçak ve ses getiren bir İzmir programı gerçekleştirdik. İzmir kampı, CHP’nin muhalefette yaptığı sonuç milletvekili kampıydı. Genel başkanımızın verdiği mesajlar, ilişkin toplantılarda belirlenen öğün haritaları ve yapılan değerlendirmelerin hacısı hocası, iktidarımıza revan yolda ve iktidarımızda yapılacak çalışmalarla ilgiliydi. Türkiye’de gündemi belirleyen partimizin İzmir çalışmalarına, tamam imkânsız bahanelerle mazeret bulmaya etkin AKP’lilerin çırpınışlarına bakılacak olursa, saray iktidarı mensupları ortada istinkâf etmek yaratıcı, haddinden fazla artağan bire bir kampa familya sahipliği yaptığımız için haddinden fazla mutluyuz. AKP’lileri da anlıyoruz haddizatında. Bunca engellemelerine, epey alacak enam çabalarına rağmen, şehremaneti başkanlarımızın İzmir için, bölüt hizmet amacıyla yapılan projeleri bir bir hayata geçirmelerinin endişesini yaşıyorlar. Kendilerinin ülkeyi soktukları buhran ve yokluğa rağmen, CHP’li belediyelerin bakım üretmesinin şaşkınlığı içindeler. Onları hem şaşırtmaya hem dahi korkutmaya devam edeceğimizden tek kuruntu duymasınlar. Ülkemizde, kavim iktidarının gelişi ve Saray iktidarının gidişi için umutları tazeleyen ve güçlendiren İzmir çalışmalarının başarıyla tamamlanmasının gururunu yaşıyoruz. İnşallah, önümüzdeki yıl iktidarımızda yapılacak geçmiş mebus kampına üstelik sülale sahipliği yaparız.”

BAŞKOMUTAN SANDAL: AHALI ELE, KOL KOLA GİRME ZAMANI…

Bayraklı Şehremini Sandalet ise şöyle konuştu:

“Göreve geldiğimizden bu yana site kimliğini ve belediyedeki kurumsal yapımızı takviye etmek amacıyla var gücümüzle çalıştık. Tekmil kurumlarla uyumlu, iklim ve ilçe yönetimiyle koordineli çalışmalar yürüttük. Kişi ayakları üstünde durabilen, borçsuz ve henüz çağcıl bire bir Bayraklı’yı hep gelişigüzel yaratmak istiyoruz. Çalışmalarımız kapsamında Bayraklı’nın tarihsel mirasına da sahip çıkarak, kentsel dönüşümde Bayraklı’nın tamamını baştan planladık. Kültürden sanata, sağlıktan spora rastgele alanda halkımıza bakım üretiyoruz. Yarınlara henüz adamakıllı bire bir Bayraklı bırakacağız. Çıktı halk ele dal kola misil yürüme zamanı. Bayraklı CHP’nin kalesidir, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu konuda bize düşen da görevimizi sunu gür şekilde yapmaktır. Tığ temas güzeşte ahit büyüyen, diri tıpkısı aileyiz. Alay Malay çalışacağız ve kazanacağız.”

Share: