CHP Çorum Mebus Tufan Köse: “Benim o konuda yaptığım benzeri itirazım yok”

Cumhuriyet Ahali Partisi (CHP) Çorum Mebus Tufan Köse, akıbet dönemde karşı çıkan Sungurlu’ya kurulacak Barut ve Fişek Fabrikası’na cebin çıktığı yönündeki iddialara ilgili açıklama yaptı.

Partisinin Çorum’da ya da Türkiye’nin seçkin yerinde yapılabilecek icap kamu yatırımı gerekse özel sektör yatırımlarının hiçbirisine cebin çıkmasının bahis konusu olmayacağını belirten Mebus Köse, “CHP’nin yatırıma cebin çıktığını söyleyenlerin üst oruçlu değillerse dinlediklerini anlamamışlardır” dedi.

CHP Ekip Başkanvekili Bağımsız Milletvekili Özel’in esbak hafta TBMM’bile düzenlediği matbuat toplantısında, Sungurlu’birlikte temeli atılmış barut fabrikasında çalışacak insanların gelecekte bir patlama yaşanırsa, çöküntü altından cenazelerinin çıkacağı varsayımıyla konuyu ele alırken, Çorum Milletvekili Tufan Köse’nin iki sefer itiraz ettiğini, geçmiş itirazının işleme alınmamasının konusunda üstelik ikinci itirazını kâtibiadil aracılığı ile gönderdiğini aktardığını hatırlatan CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, yapılan itiraz ve yaşananların akilane olduğunu fakat Mutlak Hususi’in bahsettiği itiraz dilekçesinin kendisine ilgilendiren olmadığını söyledi.

“Arasında tıpkı arzuhâl var, dilekçenin altında kimin ismi varsa itirazı o yapmıştır” diyen Tufan Köse, “Ekip başkanvekilimiz Müstakil Hususi belki beni onore gitmek için o konuşmasında itirazı Çorum Saylav Tufan Köse yaptı demiş gibi, belki doğaçtan konuşmasından kaynaklanmış benzer detayını bilmiyorum. Dilekçe çevreye duyarlı ayrımsız avukat aracılığıyla verilmiş. Bürokraside bir nice adam yapılan usulsüzlüklerden huzursuz oluyor. Bu rahatsızlıklarını elbette dile getirecekler? Kendileri öne çıksa evet iş akitleri feshediliyor evet dahi tayinleri çıkartılıyor. Duyarsız kalmayı içlerine sindiremiyorlar. Bu kurgu ile bir nice konuda bizleri, umumi merkezimizi evet de takım başkan vekillerimizi bilgilendiriyorlar. Benzeri grup kırtasiyeci yoldaş uygulamada yapılan, oran ciddiyetine yaraşıksız, ahbaplık devletine yaraşıksız uygulamaları bizlere iletiyorlar. Bu çerçevede tıpkı bürokrat Müstakil Özel’e gelmiş olmalı kim kadro başkanvekilimiz da Çorum’la angajmanlı olduğu için benimle ilgilendiren adına aktarmış olanaklı” şeklinde konuştu.

“Çikolata fabrikası değil barut fabrikası yapılıyor”

Sungurlu’ya kurulacak Barut ve Fişek Fabrikası’na yapılan itirazın kimin yoluyla yapıldığının konunun sunu değersiz kısmı olduğunu savunun Milletvekili Köse, “CHP yatırımların önünü araç, yapılan yatırımları destekler. Bu konuda tıpkı yasadışılık, benzeri hukuksuzluk var. Çikolata fabrikası kurmuyorsunuz, barut fabrikası yapıyorsunuz. Yer azından bahsedilen eksiklikleri giderin, tez etmeyin. Açın internete bakın Pakistan’üstelik, Hindistan’da, Sakarya’üstelik barut fabrikası, tıntın fişek fabrikası patladı onlarca koca hayatını kaybetti diyerek haberler var. Kırıkkale’dahi yüz kere patlama oldu, Afyon’da mühimmat patladı 30 askerimiz şehit oldu. Bu fabrikalar çokça hassas konular yoksa Mutlak Hususi Çorum’a yapılacak ayrımsız yatırıma sebep cebin olsun. Konunun takipçisi olacağım” dedi. – ÇORUMShare: