Çerkezköy Belediyesi, Kat ve Üstyapı Çalışmalarına Devam Ediyor

Çerkezköy Belediyesi, el, kaldırım, tenvirat yenileme ve yapım işleri kapsamında Çerden Çöpten ve 29 Ekim Caddeleri’nde aranjman çalışmalarına bitmeme ediyor.

Belediye Başkanı Vahap Akay, 29 Teşrinievvel Caddesi’ndeki posta genişletme çalışmalarını yerinde inceledi, yetkililerden bilgelik aldı.

Başkan Akay, “Gazi Mustafa Eksiksizlik Vakarlı ve Bağlık Mahallelerimizi birbirinden ayıran Çerden Çöpten Caddesi ile 29 Teşrinievvel Caddesi’nde aranjman çalışmaları sürüyor. Türlü altyapı kurumlarının çalışmalarının dahi gerçekleştirileceği Çelimsiz Caddemizde ekiplerimiz canip nöbet yapım ve kaldırım bordür yapımına devam ediyor” dedi.

Çalışmaların ayrıntıları ile ilgilendiren hikmet veren Vahap Akay, “İki caddemizde yaklaşık 16 bin metrekare terrazo taş istila çalışması gerçekleştirilecek. Toplamda 6 bin 900 metre bordür çalışmasının yapılacağı caddelerimizde kısaca 43 bin metrekarelik öğün ağını birlikte ısıdam asfalt ile kaplayacağız. Peşi Sıra peyzaj ve aydınlatma işlemleri ile Çerden Çöpten ve 29 Ilk Teşrin Caddelerimizdeki aranjman çalışmalarımızı tamamlayarak, caddelerimizi çağcıl tıpkı görünüme kavuşturacağız”diye konuştu.

Share: