ÇENGELKÖY’DE DAVALIK OLAN YALI BOŞALTILDI

ÜSKÜDAR Çengelköy’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile davalık olan Barkan Ailesi’ne ilgili 150 yıllık 3 bükülmüş sahil boşaltıldı.

Çengelköy’de 150 yıldır Barkan Ailesi’ne ilgilendiren olan 3 katlı yaka yıllar süren ülkü sonrası zaman boşaltma edildi.

Tahliye için verilen sürenin dolmasıyla gelişigüzel sabahleyin saatlerinde İBB ekibi yalıya geldi. İcra memurları gözetiminde açkıcı yardımıyla yalıya giren görevliler, eşyaları kamyon ve minibüse taşıyarak yalıyı tahliye etti.  Yaşananlara reaksiyon gösteren yalı sakinleri gözyaşlarını tutamadı. Yaşanan süreçle ait konuşan yalının hak sahiplerinden Savaş Barkan, “Gördüğünüz üzere anahtarcı marifeti ile kapıyı açtılar eşyalarımızı taşıyorlar. Hukuksuz iş elbette adelet yerini bulacak tığ davamızda sonuna büyüklüğünde vazgeçmeyeceğiz. Anayasa’da mahkememiz var, devam ediyor” dedi. Barkan, “Ekrem İmamoğlu şunu dolgunca bilsin, İstanbul’un neredeyse hep zabıtalarını, hep polislerini buraya toplamanın anlamı var mı? Biz kimiz? biz terörist değiliz ki. Neymiş kentsel dönüşüme direnen mahalleli üzere mevrut burada kıpırdak iki gönül var doğrusu. Amma bizim bu mücadelemiz sonuna kadar devam edecek” diye konuştu.

Görüntü dökümü ——–Yalıdan görüntü -Çilingirden fon -Yalıya duhul görüntüsü-Eş halkının isyanı-Eşyaların kamyonlara yüklenmesi-Türe sahibi Cenk Barkan röportaj -Umumi ve teferruat kaynak

Share: