Büyükşehir’den Aksekili üreticilere bindi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akseki’bile tarımın kırıcı adına yapıldığı Sinanhoca Mahallesi’nde sulama borusu desteği sağladı. Akseki’bile zirai üretimin mahsul ve kalitesini arttırmaya müteveccih ücretsiz yer analizi hizmeti dahi verildi.

Antalya Büyükşehir Belediye Reisi Muhittin Böcek’in ‘Yerelden Kalkınma’ hedefleri doğrultusunda, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yoluyla, tarımın çetin yerine yapıldığı ve ekonomisi tarıma dair olan Akseki Sinanhoca Mahallesi’nde borazan desteği verildi. Tarımsal sulamada sınırlı sulama sisteminin yaygınlaşması üzere sulama borusu hibe edildi.

Toprak analizi eğitimi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin tarımsal üretimin mahsul ve kalitesini arttırmaya yönelik başlattığı ücretsiz arazi analizi üreticileri mutlu etti. Büyükşehir Belediyesi Zirai Hizmetler Dairesi Başkanlığı Nebati Üretim ve Eğitim Büro Müdürlüğü marifetiyle Akseki’üstelik ücretsiz yer analizi çalışması başlatıldı. Bu çerçevede üreticilere müteveccih bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Nasıl ve hangi ahit arazi örneği alınacağı anlatıldı

Çiftçileri arazi analizine motive etmek üzere başlatılan proje çerçevesinde uzmanlar marifetiyle Aksekili üreticilerin katılımıyla istihsal alanlarından kuşkusuz ve ne devir dilimlerinde toprak örneği alınacağı anlatıldı. Üreticiler, ücretsiz adına verilen hizmetten serencam evre mutlu olduklarını belirterek, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. – ANTALYA

Share: