Büyükşehir ekipleri 2022’de binlerce yaşlının duasını aldı

Sakarya’dahi cıvıl cıvıl toplanmış 10 binin üzerinde yaşlı benzeri el, bire bir omuz aradığında yanlarına bilcümle YADEM oldu. Benzeri yılda 10 binden çok yaşlıya evde temizlik, ferdî bakım, refakat, otama, ruh bilimsel destek, kültürel ve sanatsal eğitim hizmeti verildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kentin ciharıyek köşesinde vatandaşların kalbine dokunmaya devam ediyor. Toplumsal belediyecilik sloganıyla seçme haneye, gerekseme duyan herhangi bir vatandaşa ulaşmaya etkin Büyükşehir, 2022 yılında binlerce vatandaşın elinden tuttu. Toplumsal Hizmetler Dairesi bala, canlı, nemli ve engelli kalkışmak için parçalanmamış kesimlerin yardımına koştu. Market alışverişi, giysi ihtiyacı, kemirmek ve barınma ihtiyaçlarına müteveccih binlerce işlem yaptı.

Sosyal kartlara dünyalık yüklemesi yaptı ve Aşevi’nde binlerce el kemirmek hizmete sundu. Bunların birlikte Komutan Ekrem Yüce’nin talimatıyla hassasiyetle çalışan Buğulanmış Bindi Merkezi (YADEM) ekipleri bile Sakarya’da yardıma gerekseme duyan tüm yaşlıların birlikte oldu. Temizlikten, tedaviye, içtimai yaşamdan, bilgiye, spordan kültürel faaliyetlere kadar binlerce aktiflik düzenleyen YADEM, Sakarya’bile yaşlıların müfit duasını kazanıyor. Büyükşehir’den yapılan açıklamada 2022 yılı süresince gerçekleştirilen faaliyetlerin raporuna kayran verildi. Buna göre YADEM, 1 Ocak ve 31 Mabeyin 2022 tarihleri beyninde 10 binden aşkın yaşlıya hizmet sundu. 183 aileye toplamda 423 misil kovanlık yapıldı, 133 aileye ise 677 kat şahsi hizmet hizmeti verildi. Ayrıca 417 kişiye 161 kere refakat ve ulaşım imkanı sağlandı. Çıkmaz-çıkmaz gezen YADEM birimi, 225 kişinin evine belirleme görüşmesine gitti.

Antrparantez 4 bin 947 kişiye çekicilik hizmetleriyle ilgilendiren müşavirlik edildi. Bunun yanında 71 aileye bin 372 projeksiyon fizik tedavi, 50 aileye 132 vizyon ruhsal randevu, 33 aileye genel keyif hizmeti verildi ve 93 aileye kerte ziyareti gerçekleştirildi. Öte yandan yaşlıların stres atıp sosyal hayatın içre saha alması için 139 aileden 382 kişiye Taraklı’dahi “Afiyet İçin Akarca” programıyla ücretsiz tatil imkanı sunuldu. Antrparantez sene boyunca 377 kişiye doğa yürüyüşü, yolculuk ve kulüp etkinliği verilirken, 36 yaşlıya Alzheimer takip cihazı gerçekleştirme edildi ve 37 şehit ile gazi ailesi ülfet edildi. Hizmetlerin diğer tıpkısı kısmında ise 84 kişiye hobi kursu (foto, Kur’an-ı Selek suret) dersi sağlanırken 100 yaşlıya dosdoğru dirim eğitimi verildi ve 200 yaşlıyla birlikte “Yaşlılar Haftası” programı yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Bizim yanı sıra olmamızı istek fail her bir yaşlımıza duyulmak üzere ekiplerimiz 7 bölüm 24 saat sahada. Benzeri ele, bire bir omuza, bir desteğe kadın tek vatandaşımızı bekâr bırakmadık, bırakmayacağız. Bizleri büyüten, bugünlere getiren ve şikayet etmeden yıllarını vakfeden yaşlılarımız sunu nadir varlıklarımızdır. Her konuda, gelişigüzel noktaya ulaşan YADEM’imiz 2023 yılında dahi binlerce yaşlımızın hizmetinde olacak. Bu birime 444 40 54 – 3770 dahili hattan ulaşabilirsiniz” denildi. – SAKARYA

Share: