Büyük Zafer’in 100. yılı kutlanıyor

Samsun, Tokat, Kastamonu, Amasya, Sinop, Çankırı ve Çorum’da, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla törenler düzenlendi.

Samsun’da kutlamalar kapsamında Vali Zülkif Görgüsüz marifetiyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, ardından çekinmek duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Cumhuriyet Meydanı’nda bitmeme eden törende, Vali Dağlı ile Büyükşehir Belediye Başbuğ Vekili Nihat Soğuk, askeri erkan ve vatandaşların bayramını kutladı.

Şiirlerin okunduğu, İlkadım Belediyesi Umum Oyunları ekibinin gösteri yaptığı törende, Garnizon Komutanlığı bandosu konser verdi.

Program, merasim geçişinin peşi sıra sona erdi.

Törene, DÜRÜST Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı Mahmur Çiçeği Karaaslan, İYİ Öğür Samsun Mebus Bedri Yaşar, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, İl Güven Müdürü Ömer Urhal, İl Cingöz Komutanı Kıdemli Albay Ömer Ersever, Deniz Boyu Güvenlik Karadeniz Mıntıka Komutanı Albay Ahmet Bahadır, gaziler, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Tokat

Tokat’ta Atatürk Anıtı’na Vali Numan Hatipoğlu ve Belediye Reisi Eyüp Eroğlu aracılığıyla çelenk sunuldu.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra günün anlamını tamlayan müzakere yapıldı.

Törende şiirler okundu. El oyunları gösterisinin arkası sıra geçit töreni yapıldı.

Törenlere, SELIM Fırka Umumi Başbuğ Yardımcısı Korkunç Zengin, DOĞRU Tümen Tokat Saylav Mustafa Arslan, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Kastamonu

Kastamonu’da Atatürk ve Şehit Şerife Abla Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, Cumhuriyet Meydanı’nda devam etti.

Ilbay Avni Şarap ve Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun vatandaşların bayramını kutlamasının ardından ocumak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Burada, Personel Binbaşı Hamdi Serbest Yılmaz, günün fehva ve önemini tamlayan müracaat yaptı.

Öğrenciler marifetiyle şiirlerin okunmasının peşi sıra halk oyunları ekibi gösteri sundu.

İl Cingöz Komutanlığı arama istirdat köpeklerinin gösterisi ilgiyle izlendi.

Program, merasim geçişiyle sona erdi.

Törene, DÜRÜST Parti Kastamonu milletvekilleri Hakkı Köylü ve Dokuz Canlı Çelik, CHP Kastamonu Saylav Hasan Baltalı, gurur müdürleri, siyasal parti ve sivil sosyete kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Amasya

Yavuz Namuslu Meydanı’nda planlı törende, Ilbay Mustafa Masatlı, Garnizon Komutanı Tugay Mehmet Fatih Ören ve Şehremini Mehmet Soluk, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu.

Törende, halk oyunları gösterileri sunuldu, şiirler okundu.

Daha sonraları Ilbay Masatlı, Tugay Örenlik ve Belediye Reisi Soluk, Amasya Valiliği’ne geçerek tebrikleri akseptans etti.

Törene, AK Öğür Amasya Mebus Levent Karahocagil, CHP Amasya Saylav Mustafa Tuncer, siyasal parti ve sivil topluluk kuruşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Sinop

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu yoluyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, peşi sıra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İskele Meydanı’nda bitmeme fail törende, Ilbay Karaömeroğlu ve Belediye Reisi Sulh Ayhan, vatandaşların bayramlarını kutladı.

İl Bitirmiş Komutanlığı Komando Er Birliğince verilen gösterinin peşi sıra izlence, merasim geçişi ile serencam buldu.

Törene, YANLIŞSIZ Parti Sinop Saylav Manzume Maviş, CHP Sinop Saylav Sulh Karadeniz, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Sevinçli Pektaş, İl Jandarma Komutanı Mümessil Miralay Ferhat Kuran, farklı tören düzeni üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Çankırı

Çankırı’da Anıt Alanı’nda Ilbay Abdullah Ayaz, Garnizon Komutanı Sancak Salih Büyük, Şehremini İsmail Hakkı Sağ, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra Ilbay Ayaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salih Nazik ve Şehremini Salim ile Vilayet makamında tebrikleri akseptans etti.

Milli İrade Meydanı’ndaki törende Ilbay Ayaz, Sancak Iri ve Belediye Başkanı Salim ile vatandaşları selamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajının okunmasının ardından günün valör ve önemini belirten istişare yapıldı, şiirler okundu, umum oyunları gösterisi sunuldu.

Tören, askeri angajman ve gazilerin boğaz töreniyle sona erdi.

Törene, AK Parti Takım Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Sakıncasız Akbaşoğlu, DÜRÜST Öğür Çankırı Milletvekili Iyi Çivitcioğlu, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Maraba, siyasal parti ve sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

???????- Çorum

Çorum’da Vali Mustafa Rençper, Garnizon Komutanı Personel Albay Mehmet Emniyetli Altan ve Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Valilik makamında tebriklerin kabulünün ardından Kadeş Hazar Meydanı’ndaki törende ocumak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Şiir dinletisi ve umum oyunları gösterisinin yapıldığı programda, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Personel Komando Yüzbaşı Gaye Özcan’ın, günün mazmun ve önemine ilgili konuşmasının arkası sıra kutlamalar, geçit töreni ile sona erdi.

Share: