BURSA’DA İŞÇİ SERVİSİ İLE KAMYONET ÇARPIŞTI: 4 YARALI

BURSA’üstelik, iştirakçi servisinin kavşaktan dönme fail kamyonetle çarpışması sonucu meydana mevrut kazada, 4 sevimli yaralandı. Kazanın peşi sıra afiyet ekiplerince ambulansa taşınan avrat iştirakçi, sedyenin ayağının kapanmasıyla yere düşerek başını vurdu. Ayrıca vatandaşların kırımızı çırağ ve cevvaliyet ihlali yaptığını iddia ederek aksülamel gösterdiği servis minibüsünün şoförü, ’70 kilometre ile dahi vursam, bu komütatör bu ağıl dirimlik” diye niteleyerek kendini savundu.

Kaza, saat 23.30 sıralarında hat Yıldırım ilçesi, 11 Eylül Bulvarı Budun Mahallesi-Samanlı Kavşağı mevkisinde meydana geldi. Osmangazi istikametinden Gürsu istikametine seyreden ve yapı işçilerini taşıyan Ömer A. idaresindeki 16 S 2467 plakalı servis minibüsü, iddiaya göre kırmızı kandil ihlali yaparak kavşaktan dönme beğenmek talip Hayrullah Ö. yönetimindeki 16 ATM 521 plakalı kamyonete çarptı. Çarpışmanın etkisiyle savrulan iki açkı da bariyerlere çarparak durabildi. Kazada kamyonet sürücüsü ile beraberinde kâin Yılmayan Ö. ve servis minibüsündeki 2 iştirakçi yaralandı. Kazayı gören vatandaşlar yaralıları araçlardan çıkartarak müzaheret ederken ebat sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üstüne olay yerine haddinden fazla sayıda polis güçleri ve keyif ekibi sevk edildi.

YARALI KADIN İŞÇİ AMBULANSA TAŞINIRKEN SEDYEDEN DÜŞTÜ

Polis ekipleri mümkün benzeri ayrıksı ilçe ihtimaline karşı çevrede açık düzenlilik önlemi alırken, trafik yegâne şeritten kontrollü şekilde sağlandı. Sağlık ekiplerince olay durumunda geçmiş müdahalesi yapılan karı iştirakçi, ambulansa taşındığı sırada sedyenin ayaklarının kapanması sonucu omurga tahtasıyla birlikte kaydı ve yere düşerek başını vurdu. Mahiyet tahtasının esasen sedyeye sabitlenmesi ve sedyenin kaldırılmasının ardından ambulansa taşınan eş işçi ile farklı 3 gaileli Bursa Faziletkâr İhtisas Yetişek ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırıldı. Otama altına alınan yaralıların keyif durumun ferah olduğu öğrenildi.

’70 KİLOMETRE İLE DE VURSAM BU KURGU BU ARKAÇ GELİR”

Kazayı gören vatandaşlar, kırmızı ışık ihlali yaptığını ve şiddetli acul olduğunu iddia ettikleri servis minibüsünün şoförü Ömer A.?ya ‘Sen kırmızıda geçtin mi geçmedin mi’ O büyüklüğünde hızlı gelmene gerek yok, ne diye niteleyerek basıyorsun gaza. Sen en az 110-120 kilometre çabukça geliyordun. Yeşil ışığa yetişeceğim diye basmışsın” diyerek reaksiyon gösterdi. Al çerağ ihlali yapmadığını öne süren Ömer A. ise, ‘Ben bu araçla 70 kilometre ile üstelik vursam, bu açacak bu ağıl dirimlik” şeklinde kendini savundu.

Polis ekiplerinin fenomen yerinde tetkik yapması ve araçların çalımlı sayesinde yoldan kaldırılmasının peşi sıra gidiş geliş alışılagelen seyrine döndü. Olayla ilişkin anket başlatıldı.

Share: