Bursa haberleri! Bursa Tecim ve Uran Odası Başkanı İbrahim Burkay yeniden başkanlığa seçildi

Bursa Ticaret ve Endüstri Odası (BTSO) seçimlerinde meclis üyelerinin tamamının desteğini düzlük mevcut başkan İbrahim Burkay, hamaset tazeledi.

BTSO’dan yapılan açıklamaya bakarak, bakım binasında tek liste olarak gerçekleşen seçimlerin arkası sıra İbrahim Burkay başkanlığındaki yönetim kurulu İsmail Kuş, Cüneyt Şener, Hasan Gürses, İbrahim Gülmez, Alparslan Şenocak, Haşim Tığ, Muhsin Koçaslan, Erol Kılıç, Abidin Şakir Dikkat ve Hakan Batmaz’dan oluştu.

BTSO’nun Divan Başkanlığı görevine baştan Ulvi Misyon seçilirken başbuğ yardımcıları Hedef Bayizit ve Sağlam Şenyurt oldu. Katip üyeliklerini ise Gülçin Mütebessim ile Selin Sakder Akyıldız üstlendi.

“4 yılı artağan tamamladık”

Seçimlerin arkası sıra konuşan Başbuğ Burkay, 2013 yılından bugüne ortak aklı bilgili kılan tıpkı tatlılıkla kent ve devlet ekonomisinin tarihine güzeşte 60’tan fazla balaban projeyi hayata geçirmeyi başardıklarını bildirdi.

Burkay, küresel ölçekte yaşanan yekpare pek koşullara rağmen geride bıraktıkları 4 yılı katma altın üretim, kalifiye istihdam ve ihracat hedefleri doğrultusunda attıkları adımlarla bol aynı şekilde tamamladıklarını belirterek “Diri üye, diri bakış vizyonumuzu destekleyen kamu üyelerimiz başta kalkışmak üzere, birlikte bugüne büyüklüğünde görev yaptığımız eksiksiz umumi heyet ve meclis üyelerimiz ile yarkurul yönetimlerimize bire bir kat henüz şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

“Bakir ayrımsız kol yaşanıyor”

Küresel ekonomide kullanılmamış bir sıra değişikliği yaşandığına bel eden Burkay, şunları kaydetti:

“Demin önümüzde oyunun kurallarının değiştiği ayrımsız yepyeni yepyeni tıpkısı zaman var. Vizyonumuzu ve algılarımızı dünyaya açarak doğru tarihimizin bizlere yüklediği sorumlulukla istihsal ve tecim merkezi Bursa’yı bu acul dönüşüme delalet etmeye ve fırsatlarla meşbu bu bakir dönemin reis şehirleri arasındaki konumunu güçlendirmeye devam edeceğiz.

Kendine inanç, ülkene çekinmezlik, anlayışıyla fariza üstlenen idare kurulundaki arkadaşlarım ve sedir üyesi dostlarımızla gelişigüzel geleceğin Bursa’sını alay malay düz yazı edeceğiz. İnisiyatif düzlük, hal üreten, faal, olumlu ve manipülatör ayrımsız anlayışla görev yapacak yarkurul, sedir ve yönetim kurulu üyelerimize bu yeni dönemde başarılar diliyorum.”

BTSO Divan Başkanı Ali Erek dahi 133 yıllık köklü benzeri tarihe ve 51 binden fazla üyeye ehil olan tıpkısı kurumda görev almaktan çalım duyduğunu dile getirdi.

Share: