Bursa haberi… Karacabey Tecim ve Endüstri Odasında çığır komitesi seçimleri yapıldı

Bursa’nın Karacabey ilçesinde 52 yıl evvel kurulan Ticaret ve Uran Odasında uzuv seçimleri tamamlandı.

Odanın iki devir başkanlığını örümcek Naci Güncü’nün namzet olmadığı seçimde, Muammer Üstündağ’ın beyaz listesi ile ayrıksı aday Gökhan Tüydeş’in solgun listesi yarıştı.

İlçe Intihap Yerleşmiş gözetiminde Karacabey Tecim ve Uran Odası bakım binasındaki seçimde oy istimal hakkı olan 951 üyeden 757’si tercihlerini yaptı.

Seçim sonucunda Üstündağ’ın listesinden 18, Tüydeş’in listesinden 2 insan meclise girmeye hak kazandı. Üstündağ 7, Tüydeş bile bir komitede seçimi önde bitirdi.

Organ seçimlerinin peşi sıra fener süresi sona erdikten sonra seçilen 20 asaletli sedir üyesi, 15 Ekim’birlikte yeniden İlçe Seçim Oturmuş nezdinde kurulacak sandıkta 7 kişilik umumi heyet üyeleri ile TOBB delegeleri ve Disiplin Oturmuş üyelerini belirleyecek.

Yaşamış Üstündağ, uzuv seçimlerinin ardından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

“Çokça adamakıllı ve emsal olacak demokratik bire bir intihap süreci yaşadık. Bizlere görüş veren vermeyen tam üyelerimize teşekkür ediyorum. Yıpranmamış dönemde meclisimizin ve yönetimimizin desteği ile yapacağımız çalışmalarla intihap öncesi vaatlerimizi adına getireceğiz. Çokça çalışmamız gerektiğinin farkındayız. Odamızla ilçemize arz fena hâlde katkıyı sağlamaya çalışacağız. Değişik listenin adaylarını dahi intihap sürecinde gösterdikleri demokratik yarıştan ötürü kutlama ediyorum. Antrparantez, iki gün başkanlık eden Naci Güncü ile sedir üyelerine ve esbak periyot yöneticilerimize de şükranlarımı sunuyorum.”

Share: