Bursa Büyükşehir Belediyesi personelini sevindiren gelişme! 27 bin teklik banka promosyonu üzere anlaşıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BİNTED’de çalışan 5100 işçiyi ilgilendiren şişman konvansiyon katma protokolü, BİNTED A.Ş. ile Bakım-İş ve Özgüvensen Sendikaları beyninde imzalandı. Tören Düzeni çerçevesinde, 14 Mart 2024 tarihine büyüklüğünde yürürlükte olacak olan şişman hisse senedi sözleşmesinin ’15 Ilkgüz 2022 tarihinden itibaren yüzdelik 26,97 pahalılık oranında iyileştirilen’ ücret maddelerine ilaveten gâh maddelerinde de iyileştirme sağlandı. Katma tören düzeni imza töreninde konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Reisi Alinur Aktaş, “Kemirmek ücreti ‘nakit adına ödenmek amacıyla’ günlük brüt 39,66 TL’ye yükseltilerek, 6 aylık periyotlarda şişkinlik oranında artırılması sağlandı. Kat ücreti ‘nakit kendisine ödenmek üzere’ günce brüt 20,98 TL’ye yükseltilerek, ayrıntılı tarz tarifesine yapılacak sevap artışı oranında artırılması sağlandı” dedi.

DOĞUM İZNİ 1 YILA ÇIKARILDI

Yine melfuf protokolle, düzlük işlik işçisi yerine fariza yapmakta olan çalışanlar ile fiilen belirgin alanda fariza yapmakta olan ‘bina dış temizlik işçisi, çukur kazım defin işçisi, hayvan bakım işçisi ve belde düzenleme-peyzaj işçisi’ kadrolarına yıpranma primi eklendi. Şube hizmetleri ve eğitmen kadrolarında görev yapmakta olan darülfünun mezunu çalışanlara ödenmek için terbiye primi eklendi. Özel asayiş hizmetlerinde memur denetleme ve takım amirlerinin yük primleri artırılarak, düzenlilik birim sorumlusu kendisine görev fail çalışanlara ödenmek amacıyla güçlük primi eklendi. İş makinesi operatörü, ağır vasıta şoförü ve hafif ticari vasıta şoförü adına görev yapan personel ile ekip başı işçi, mahir işçi ve formen işçi kendisine görev fail çalışanlara, mevcut hisse senedi riski primlerine ekleyerek kalın primleri eklendi. Çalışanların vazifeli oldukları kadrolar beyninde ecir dengesizliklerinin giderilmesi hesabına kol düzenlemeleri yapılarak, çalışanların eğitimleri ve mesleksel değişik yetkinlikler doğrultusunda ecir iyileştirmeleri hayata geçirildi. Avrat çalışanlara sağlanan mevlit sonrası 6 ay ücretsiz izin hakkına 6 kamer ilave edilerek, veladet sonrası ücretsiz müsaade süresi mecmu 12 aya yükseltildi.

BANKA PROMOSYONU 27 BİN TL

Başkan Patal, personel eliyle merakla muhtemel banko promosyonu ile ilişik bile personele erim verdi. Büyükşehir’deki yaklaşık 13 bin personeli ilgili vezneci promosyonlarıyla ilgilendiren namına 27 bin TL’ye Çatı Itimat Bankası ile antant sağlandığını dile getiren Başkan Eskişehir Taşı, ‘önceki vezneci ile yapılan sözleşmeden cayma bedeli yerine 5 bin 500 TL düşüldüğünde’ bürokrattan saflık işçisine umum personelin cebine 21 bin 500 TL gireceğini söyledi. Başbuğ Magnezit, hem banka promosyonlarının hem bile eklenmiş tören düzeni çerçevesinde iyileştirmelerin yekpare personele oflaz olmasını diledi.

Hizmet İş Büro Başkanı Mustafa Yavuz ile Özgüvensen Bursa Bölüm Başkanı Melik Çevirgeç de ‘banka promosyonu süresindeki gayreti ve ek protokolde çalışanların yanında olduğunu gösterdiği için’ Komutan Eskişehir Taşı’a teşekkürname etti.

Share: