Burhaniye Belediye Reisi Deveciler, Örenlik Esnafını Ülfet Etti

Burhaniye Şehremini Ulvi Kemal Deveciler, Örenlik’da yapılan çalışmaları inceleyerek esnafı ülfet etti.

Burhaniye Belediye Reisi Ali Eksiksizlik Deveciler, Harabelik’birlikte yapılan çalışmaları inceleyerek esnafı mülakat etti. Yaz sezonunun bittabi geçtiğine dair esnafın işleriyle ilgilendiren bilgiler kayran Başkan Deveciler, ülkede yaşanan soylu erki krizin ve pahalılığın turizm sektörüne rehavet ettiğini belirtti. Bu krizden genişlik beş altı zararla çıkabilmeleri için Harabelik esnafına alacak sağlayacak etkinlikler düzenlediklerini ve Harabelik’i aktif tuttuklarını tabir eden Deveciler, kitap fuarında yaklaşık 100 bin kişinin Örenlik’e geldiğini ilerleyen günlerde de curcuna kapsamında Örenlik’bile yıpranmamış organizasyonlar yapılacağını ve bu etkinliklerin Harabelik esnafı için vergi sağladığını söyledi. Esnafı dolaşarak leziz işlemler dileyen Komutan Deveciler’e çarşının canlanması amacıyla yaptığı çalışmalardan periferi Harabelik esnafı üstelik teşekkürlerini iletti.

ÖREN’İN YOLLARI IŞIKLI SİSTEMLE YENİLENİYOR

Burhaniye Belediye Reisi Mürtefi Kemal Deveciler’in önem verdiği Örenlik çarşının akabinde, Ören yol için ilişkin arızi yolları ve plaja icra vekili ezgi alanlarının de yolları aydınlık sisteme ehil taşlarla döşenerek yenilenmeye başlandı.

Yapılan çalışmaları durumunda inceleyici Deveciler, Örenlik’in talihini dönmek hesabına projelendirmeler yaptıklarını ve değme fırsatta bu projeleri hayata geçirdiklerini söyledi. Burhaniye’nin turizm adına akıbet yıllarda ivme kazandığının üstelik altını çizen Deveciler, “Tabii güzellikleriyle dünyaca ünlü Örenlik’imizin yapısını bozmadan modernize ederek Körfezin göz bebeği haline getireceğiz” dedi.

Share: