Burdur’da TOKİ’ye 12 bin 678 referans yapıldı

Burdur’bile TOKİ’ye 12 bin 678 müracaat yapıldı

Sosyal Hane Hamlesi Projesi Tanıtım Aracı Burdur’birlikte

BURDUR – Türkiye’nin gelişigüzel yerini gezerek proje için halkı bilgilendiren Yer Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Ev İdaresi Başkanlığı’na ilgilendiren lansman aracı Cumhuriyet Altını meydanında Burdur halkına mevhum töz gözlüğü ile proje evlerini gezdirerek el eliyle zül edilen soruları yanıtladı. Burdur’üstelik da yapılacak projeye başvuru eden vatandaşlar sanal yolculuk turuyla yapılacak evlerin bitmiş hallerini görmüş oldu.

Şişman Bölük İdaresi Uzmanı Mehmet Intikam proje ile ilişik yaptığı açıklamada; ” Sayın Reisicumhur Recep Melamet Erdoğan’ın talimatları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın düzenlemeleri doğrultusunda Türkiye genelinde başlamış olan 500.000 ev hamlesi ile birlikte lansman ve vatandaşlarımızı bilgilendirmek için geziyoruz. Bugün dahi Burdur’dayız. Burdur’dahi tarz birlikte 200, ilçeler ile alay malay toplamda 864 ev planlaması var. Biz bile burada yapılacak olan basamak, yer ve işyeri ile ilişkin vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz. Burdur’bile yapılacak konutlar için toplamda 12 bin 678 müracaat yapıldı. Bunların 7 bin 103 tanesi eşkâl amacıyla, 3 bin 121 tanesi Köşe üzere, geri küsurat 2 bin 454 başvuru ise sair ilçelerde yapılacak olan konutlar içindir. Arsa ve hareket yerleri için başvurular 15 Kasıma kadar bitmeme ettiği üzere nihai ifade o tarihten sonraları galiba olacak.” dedi.

Konutlar için adalet sahiplerini tayin kuraları Türkiye genelinde yarından itibaren çekilmeye başlayacak ve şubat ayının sonuna büyüklüğünde devam edecek. Ad Çekme sonuçları vatandaşlara SMS yolu ile bilgilendirilecek. Antrparantez sonuçlar “Gayrimenkul Hane A.Ş” ve “Şişko Göz İdaresi” nin genel ağ sitesinden ve içtimai iletişim araçları hesaplarından yapılacak olan etken yayınlardan takip edilebilecek.

Share: