Burdur’da Eşini Öldüren Serhan Seçer: “Psikolojim Perişan, Tedavim Bitsin Gelişigüzel Şeyi Anlatacağım”

MUHAMMET FATİH BAŞCI

Burdur’birlikte eşi Nurcan Seçer’i öldüren Serhan Seçer, üçüncü misil hakim karşına çıktı. Mevkuf sanık Serhan Seçer mahkemede, “Psikolojim perişan, tedavim olsun gelişigüzel şeyi anlatacağım” dedi.

Burdur’de hayatiyetli Nurcan Seçer (35), kestirmece 6 aydır ayrı yaşadığı ve için tenkil kararı aldırdığı eşi Serhan Seçer tarafından, birlikte işlettikleri restoranda 8 Nisan 2022 tarihinde vurularak öldürülmüştü. Için ‘eşe alın kasten katil’ ve ‘kayınpederi ile kayınbiraderini kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet cezaevi istemiyle dava açılan Serhan Seçer’in yargılandığı davanın üçüncü duruşması, Burdur Korkulu Ukubet Mahkemesi’nde bugün yapıldı. Duruşmada, Nurcan Seçer’in ailesi ve taraf avukatları ile Aile ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı avukatı hazır bulundu.

Duruşmaya cezaevinden Ünlü ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) eliyle katılan vakfedilmiş maznun Serhan Seçer, savunmasında, “Benim karım rahmetli oldu. Ablam birlikte beni ziyarete gelirken kazada öldü. Psikolojim bakımsız, tedavim olsun rastgele şeyi anlatacağım” dedi.

Nurcan Seçer’in ailesinin avukatı ise sanığın Nurcan Seçer ve babası ile ağabeyine müteveccih eyleminin taammüden isteyerek kanlı kapsamında olduğunu belirterek, “Maznun eylemini planlayarak ve soğukkanlılıkla gerçekleştirmiştir. Eksiksiz bu hususlar dikkate alınarak nitelikli bilerek cani ve nitelikli bile bile öldürmeye teşebbüs eylemlerinden sanığın cezalandırılmasını talep ederiz” dedi. Sercan Seçer’in avukatı ise müvekkilinin tahliyesini talep etti.

Kısa tıpkı küşayiş veren mahkeme heyeti dinlenmeyen tanıkların dinlenmesi ve Serhan Seçer’in akli dengesinin durumunda olup olmadığına dayalı raporun Adli Tıp Kurumu’ndan gelmemesi zımnında murafaa erteledi.

Share: