Bulaşıcı geçitleri kırmızıya boyandı

Palyatif geçitleri kırmızıya boyanması etkinliğinde tıpkısı araya mevrut öğrenciler

Bulaşıcı geçidinden güzeşte vatandaşlar

Mersin Valisi Şanlı Hamza Güreşçi’ın öğrencilerle dostça etmesi

Vali Pehlivan’ın öğrencilerle palyatif geçidinde pentür yapması

Mersin Valisi Mehabetli Hamza Pehlivan’ın açıklaması Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye’de eğreti geçitleri kırmızıya boyandı

MERSİN – Mersin Ağacı’de, kampanya kapsamında Yenişehir ilçesindeki Hacı Sabancı Küçük Asya Lisesi önünde etkinlik düzenlendi.

Vali Ulvi Hamza Güreşçi, İl Güvenlik Müdürü Mehmet Aslan, İl Açıkgöz Komutanı Sancak Temiz Çarıkcıoğlu, trafikte muvakkat önceliğine dikkati bürümek ve sürücü duyarlılığını çoğaltmak için öğrencilerle muvakkat geçidinden geçti.

Katılımcılar, yayalara dikkat gösterilmesi üzere geçidi kırmızıya boyadı.

Güreşçi, gazetecilere, kampanya çerçevesinde gidiş geliş güvenliğiyle ilişik konulara aksan yaptıklarını söyledi.

Yayaların güvenliği üzere sürücülere şanlı görevler düştüğünü belirten Pehlivan, “İnsan hayatı rastgele şeyden şanlı. İnsanımızın duygusal güvenliğini nail olmak elbette kim bir numara derecede devletimizin görevi. Bu görevi vatandaşlarımızın hassasiyetiyle birleştirdiğimizde, müspet neticeler alabiliriz. Vatandaşlarımızın duyarlılığı haddinden fazla eke. Nihai uğur, kazaların, duygusal ve dünyalık kayıplarının sıfırlanmasıdır. Bu vesileyle çocuklarımıza teşekkürname ediyor, onlara trafikte huzurlu emin günler diliyorum.” diyerek konuştu.

Share: