Bulaşıcı geçitleri “Hayata saygı duruşu” sloganıyla kırmızıya boyandı

Ilbay ve Şehremaneti Komutan Vekili İdris Akbıyık’ın öğrencilerle dostça etmesi

Vali Akbıyık’ın konuşması

Vali Akbıyık’ın öğrencilerle sâri geçidini boyaması

Öğrencilerin eğreti geçidini boyaması

Öğrencilerin yaya geçidinden değişik tarafa geçmesi Van, Hakkari, Bitlis ve Muş’ta İçişleri Bakanlığınca “Yayalara evleviyet duruşu, hayata saygı duruşu” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında palyatif geçitleri kırmızıya boyandı. Hakkari’birlikte sâri önceliğine dikkati kullanmak ve çoban duyarlılığını çoğaltmak amacıyla başlatılan kampanya kapsamında Kentlileşmiş Sancar Caddesi’nde izlence düzenlendi.

Burada öğrencilerle kardeş kardeş eden Vali ve Şehremaneti Komutan Vekili İdris Akbıyık, yayaların önceliğini ve trafikteki güvenliğini bırakmak üzere Türkiye’nin her durumunda etkinliklerin yapıldığını söyledi.

Kentte dahi okulların önündeki yolcu geçitlerini arama ederek kırmızıya boyadıklarını nâkil Akbıyık, “Yayalar bizim al çizgimiz, önceliğimiz. Ondan muhit buradayız. Hep bu arada etkinlik yapacağız. Buraya vesait geldiğinde duracak.” dedi.

Akbıyık, daha bilahare öğrencilerle yaya geçitlerini kırmızıya boyadı.

Etkinliğe, İl Bitirmiş Komutanı Ferik Ateşli Dominant, İl Itimat Müdürü Salavat Mete Kaynak, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, İl Milli Terbiye Müdürü Bilal Dolgunca ve öğretmenler birlikte katıldı.Share: