Bu aşevinde yok yok

Kocaeli’üstelik 3 bin öğrenciye ücretsiz yemeğin dağıtılacağı Aşçı ve Kültür Sarayı açıldı. Öğrencilere bakarak dizayn edilen merkezde, ısıdam kemirmek hizmetinin yanı sıra kütüphane ve oyun salonları de bulunuyor.

Şişman Angajman Partisi (BBP) Kocaeli İl Başkanlığı ile Mücahit Ocakları hareket birliğinde, öğrenciler amacıyla “Umuttepe Yerleşkesi Aşevi ve Kültür Sarayı” kuruldu. Günde 3 bin öğrenciye sıcak kemirmek hizmeti sunacak merkezin ortamında bilardo ve videoteyp oyunu salonları ile kitabevi dahi bulunuyor. Aşevinin lokanta kısmında tıpkısı anda yaklaşık 300 mektepli aşındırmak yiyebilecek. Öğrenciler aşındırmak hizmeti dışında aşevi binasında yer kayran katalog kitap okuyup, öğüt çalışabilecek. Öğrenciler merkezde ibret zamanları dışında monitör izleyebilecek, baziçe salonlarda keyifle ayakyolu geçirebilecek. Saat 22.00’ye kadar hizmet verecek merkezin, Türkiye’nin sunma nazik varlık aşevi statüsünde olduğu öğrenildi.

“Türkiye Cumhuriyeti devleti güçlendikçe, mazlum coğrafyaların yüzü birlikte henüz aşkın gülecektir”

Umuttepe Yerleşkesi Aşevi ve Kültür Sarayı’nin açılışında mütekellim Balaban Angajman Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, “Dünyaya baktığımızda özellikle coğrafyamızda soluk ve gözyaşının tıpkı makule bitmediğini görüyoruz. Ne hikmetse bu içki ve yaş, esaretler bilcümle Türk’ün coğrafyasında, bütün Müslümanın coğrafyasında oluyor. Bunların birlikte sömürülen zenginlikleri, hayatları, özgürlükleri ve hürriyetleri ellerinden alınan maalesef Türkler ve Müslümanlar olmuştur. İşte Şişman Birlik hareketinin doğuşu, nizamı hilal ülküsünün doğuşu, bu erek ile olmuştur. Halk ittifakı adına tıpkı gayede ülkemiz, milletimiz, devletimiz hem de soydaş coğrafyamız koyulmak amacıyla cemi acun mazlumları için düzentileme gayreti içerisindeyiz. Hele son yıllarda bu gayretimizin nazik tıpkı ürün verdiğini, Karabağ’ın işgalden kurtulmasından tutun birlikte, Libya’bile bağımsız hükümetin kurulmasına büyüklüğünde, Suriye, Irak, Afganistan, Kafkaslar, Balkanlar, Şark Akdeniz hep bu coğrafyalarda mazlumların birlikte meydan kabul etme gayreti ortamında olan ve seçme şartta elini Türk’e, Müslüman’a ve mazluma uzatan Türkiye Cumhuriyeti devleti ile alın karşıyayız. Elhamdülillah bundan nazik ayrımsız memnuniyet duyuyoruz. İnşallah önümüzdeki eyyam, önümüzdeki yıllar bu açıdan elan yüce bire bir hale gelecektir. Türkiye Cumhuriyeti devleti güçlendikçe, mazlum coğrafyaların yüzü dahi henüz aşkın gülecektir” dedi.

“Bu fikri ortaya atan ve aylardır savaş fail kardeşlerimin hepsini tebrik kartı ediyorum”

Gençleri arz pir şekilde desteklemek istediklerine özen çeken Destici, “Çağın belası esrar başta olmak üzere, bilcümle acı alışkanlıklardan gençlerimizi idare etmek bizim vazifemiz. Bunun dahi inanç, kültür ve derece aracılığıyla olabileceğini yeryüzü ferah bilenlerdeyiz. İşte bu gaye ile bakım fail Derviş Ocakları Vakfımız, Türkiye’nin sağlam çokça ilinde, ilçesinde hizmetlerine bitmeme etmektedir. Bugün üstelik Kocaeli’de üniversitemizin şipşak haddinden fazla yakınında Alperen Ocakları Kocaeli İl Teşkilatı, Nazik Ilişki Partisi İl Teşkilatı, Büyükşehir Belediyemiz, emeği geçen kurumlarımız ve duygulu insanlarımız katkılarıyla aşçı ve kültür merkezi kuruldu. Bu fikri ortaya atan ve aylardır savaşım fail kardeşlerimin hepsini tebrik kartı ediyorum. Burayı fethetmek çok iyicene. Burayı kuramsallaştırarak sürekli ayrımsız arkaç ifade etmek hepsinden önemlidir diye niteleyerek düşünüyorum” diyerek konuştu.

“Kalburüstü ayrımsız hizmetin açılışında bütün alay malay buluştuk”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise merkezin kırnak olması temennisinde bulunarak, “Bugün alımlı çalımlı bir hizmetin açılışında bütün gelişigüzel buluştuk. Fatih Padişah Mehmet Han’a ait bire bir alay var; ‘Şehri düz yazı ederken nesilleri diriltme etmeyi unutursanız devir gelir boşlama ettiğiniz o nesiller, diriltme ettiğiniz şehirleri imha ederler’ diyor. Ego bu nev çalışmaların nesillerinde ihya edilmesi, kentçilik faaliyetlerinin hoppadak inşadan ibaret olmadığı, ayrımsız zamdan benzeri ihya faaliyeti olduğu anlamında birlikte çok manidar olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“Haddinden Fazla mutluyum, çokça heyecanlıyım”

Aşevinin günde 3 bin öğrenciye bakım vereceğini nâkil Kocaeli Alperen Ocakları İl Başkanı Cüneyt Açık Deniz ise “Çokça mutluyum, çok heyecanlıyım. Cenabıhak hepinizden razı olsun, bugünleri yaşadık. Bittabi bunları bütün beraber yapacağız. Bu yolda bizi bekâr bırakmadığınız üzere hepinize çokça teşekkürname ederim. Burada vatanına, milletine, bayrağına sınırlanmış kardeşler, geçmişini bilici geleceğine yön verebilen kardeşler çoğaltmak istiyoruz. Cenabıhak hepinizden razı olsun” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların peşi sıra Umuttepe Yerleşkesi Lokanta ve Kültür Sarayı hizmete açıldı. Lokanta ve Kültür Sarayı’nin açılışına BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Kocaeli Büyükşehir Şehremini Tahir Büyükakın, SELIM Öğür Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık ile Mehmet Akif Yılmaz, Alperen Ocakları Genel Komutan Yardımcısı Kenan Gölçe, DOĞRU Öğür Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, BBP İl Başkanı Kaan Şengil, BBP ve Derviş Ocakları İl Koordinatörü Metehan Küpçü, Mücahit Ocakları İl Başkanı Cüneyt Açık Deniz ile çokça sayıda öğrenci katıldı. – KOCAELİ

Share: