Bozuk Burdur Şehremini Bergüzar İlci, Vefatının 24. Sene Dönümünde Mezarı Başında Anıldı

MUHAMMET FATİH BAŞCI

Afyonkarahisar’de 1998 yılında, geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren dönemin Burdur Belediye Başkanı Dürü İlci, vefatının 24. sene dönümünde mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

Afyonkarahisar’bile 1998 yılında keyif aracıyla geçirdiği gidiş geliş kazasında hayatlarını kaybeden dönemin Burdur Belediye Başkanı Ödül İlci, danışmanı gazeteci Gülçin İlci Bozkurt ve şoförü Ahmet Ugˆuz vefatlarının 24. sene do¨nu¨mu¨nde mezarları başında anıldı.

Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen ihtifal programına, Burdur Belediye Reisi Yüksek Orkun Ercengiz, eşi Hayal Ercengiz, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Kalıp İlçe Başkanı Ağıl Büğdüz, CHP Avrat Kolları Başkanı Zinet Gezer, rahmetli Komutan Armağan İlci’nin eşi Birsen İlci, Ihsan İlci, Gülçin İlci Bozkurt ve Ahmet Uğuz’un sevenleri ile yakınları katıldı.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZIN GÖREV ŞEHİDİ OLABİLMESİ İÇİN 2014 YILINDA BİR UĞRAŞ VERMİŞTİK”

Burdur Şehremini Büyük Orkun Ercengiz, şunları söyledi:

“24 yıl önceki aramızdan ayrıldığı günden beri hiç içimizden çıkmayan ve Burdur halkının gönlünde söylence başbuğ yerine anılan rahmetlik başkanımız ve altın düzentileme arkadaşlarının ahiret yolculuğu yıl dönümünde bizi serbest bırakmadığınız üzere hepinize değişik teşekkürname geçmek istiyorum. Sonuçta bizlere göre, fariza gereği çıktığı yolda canına servet olan aynı kaymakamlık sonucu kaybettiğimiz belediye başkanımızın görev şehidi olabilmesi amacıyla 2014 yılında bire bir savaşim vermiştik. Amacımız görev şehidi kendisine bizlerin gönlünde anılan haliyle resmileştirilmesiydi. Bu mücadeleyi ettik, ancak ne başkanımızın hangi birlikte andıran mesai arkadaşlarımızı vekillik akıllıca görmedi. Amma Burdur halkı üzere gecesini, gündüzünü hiç birbirinden ayırt etmeden etkin ve haddinden fazla kalburüstü iki dönemin serencam günlerinde esasen İzmir’bile Burdurluların, Burdur’un adının değme anıldığı yerde olabilmek için, aynı etkinliğe gelmek amacıyla mümasil iş arkadaşları Gülçin Kadın ve Ahmet Koca ile alay malay maatteessüf haddinden fazla uzak olmayan bir mesafede acıklı aynı kazada onları yitirdik.

“24 YIL GEÇSE BIRLIKTE BURDUR HALKININ GÖNLÜNDE İLK GÜNKÜ ÇALIŞMA AZMİNİN DİLİNDEN DÜŞMEMESİ ONU SEVENLER ADINA BİZLERİ BİR NEBZE OLSUN MUTLU EDİYOR”

Fakat rahmetli başkanımızın bıraktığı ve bizlere öğütlediği Burdur Belediyesi çalışanları ve Burdur Uray başkanları adına elimizden geleni yapıp onlara ve Burdur halkına müstahak olmaya çalışıyoruz. Hangi mutlu kim aradan 24 sene geçse bile Burdur halkının gönlünde önceki günkü say azminin dilinden düşmemesi onu sevenler yerine bizleri tıpkı nebze olsun mutlu ediyor. Yaklaşık 9 yıldır bu görevi yapıyorum, dışı seni içi beni yakan bu görevde öz evlatlarına, zat ailesine haddinden fazla bile zaman ayırmadan cansiperane çalışmalarıyla rahmetli başkanımızın Burdur’a yaptıklarını her sabık dolaşma elan gani idrak edebiliyorum kurumun içerisinde olduğum üzere. Mekanları behişt olsun. Sonuçta Burdur halkının gönlünde bol şeylerle anılıyor olabilmiş olmak bence herhangi bir şeyden kıymetli. Bizler onların sevenleri yerine, onların kardeşleri, evlatları kendisine bire bir öğün daha onları rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları sevinçli olsun, mekanları cennet olsun.”

“BİZ GERİDE KALANLARI İÇİN ITIBAR VERİCİ”

Rahmetli Başbuğ Ödül İlci’nin eşi Birsen İlci ise şunları söyledi:

“Bugün rahmetli eşim Armağan İlci’nin, Gülçin Bozkurt’un ve Ahmet Uğuz’un ölümlerinin 24. yılı. Hepinize burada bulunduğunuz, bizleri yalnız bırakmadığınız üzere teşekkür ediyorum. Bu dünya hepimiz için gelip arızi. Kebir olan ardımızdan bittabi anıldığımız. Eşimin 9 almanak fariza süresi süresince yaptığı çalışmalarla angın olması, onların sahiplenilmesi tığ geride kalanları amacıyla değer verici. Yaptığı çalışmaları sahiplenilip ardından bitmeme ettirilmesini ahzetmek birlikte bizleri bahtiyar ediyor. Buraya kadar geldiğiniz ve bizleri boydak bırakmadığınız üzere hepinize teşekkürname ediyorum. Işıklar ortamında yatsınlar.”

Henüz sonradan üç ismin üstelik mezarlarında dua edildi, karanfiller bırakıldı.

Share: