Bornova’da CHP’ye 300 Kişilik Paydaşlık

Bornova’da CHP’ye katılan 300 Ağrılı vatandaş amacıyla rozet uyumsuz töreni düzenlendi. CHP’nin Veca tevellütlü İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’nun ilk rozeti taktığı törende, kontak ve el birliği mesajları verildi. Törene katılan Bornova Şehremini Mustafa İduğ, “Ülkemizin CHP’nin birleştiriciliğine ve kurucu değerlerine ihtiyacı var” diye konuştu.

Bornova Belediyesi Dr. Sırrı Aydoğan Ekin Merkezi’nde düzenlenen kodifikasyon ile çoğunluğu Türe ve Kalkınma Partisi’nden ayrılan 300 Ağrı asıllı Bornovalı, CHP’ye geçti. CHP Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın marifetiyle planlı rozet uyumsuz törenine, İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’nun birlikte İzmir Saylav ve CHP Yüksek Sıkı Müesses (YDK) Üyesi Becerikli Çelik, CHP YDK Üyesi Ebru Okay, CHP İzmir Milletvekilleri Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, Atilla Sertel, Bedri Serter, Bornova Belediye Reisi Dr. Mustafa İduğ ile CHP’nin haddinden fazla sayıda yöneticisi ve üyesi katıldı.

İLK ROZETİ İL BAŞKANI ASLANOĞLU TAKTI

Törende önceki rozeti, Rıfat Efe’ye takan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, kendisinin de Balkı asıllı olduğuna dikkat çekerek, “Bizler doğduğumuz yerlerden muhtelif sebeplerle göçüp yazar geldik. Bu şehir bizi bağrına bastı. Doymamızı, gelişmemizi, çocuklarımızı büyütmemizi sağladı. Ben çiçeği burnunda tıpkı mülk başkanı yerine çiçeği burnunda partililerimize rozet takmanın mutluluğunu yaşıyorum. Korkularından daima seçme takvimi değiştiriyorlar. Bizim için tek farketmez. Intihap ne antlaşma olursa olsun tığ sizlerin bile desteğiyle iktidara geleceğiz” dedi.

“AKIBET 100 METREYİ BİRLİKTE KOŞACAĞIZ”

CHP İzmir Milletvekili ve Erdemli Sıkı Düzen Yerleşmiş Üyesi Idareci Çelik, geçmişin haddinden fazla konuşulduğunu daha çok önlerine bakmaları gerektiğini belirterek, “Çocuklarımız üzere, demokratlık ve adalet için Türkiye’birlikte eksantrik benzeri bulunak görmediniz ve partimize geldiniz. Hangi dolgunca ettiniz, hoşgeldiniz. Çok şişman bire bir sıkıntı aldınız. Geleceği hep alay malay inşaa edeceğiz. Türe Yürüyüşü ile başlayan yürüyüşümüzün akibet 100 metresini alay malay koşacağız. Takkadak Bornova ve İzmir değil, doğduğunuz topraklar için bile mesai vereceğinizi biliyorum. Ülkemize barışı ve kardeşliği Genel Başkanımızı 13. Cumhurbaşkanı yaparak gerçekleştireceğiz” diyerek konuştu.

“EVIRE ÇEVIRE EYYAM BİZİM OLACAK”

Çok değerli ve makro ayrımsız buluşmada olduklarını belirten CHP İzmir Mebus Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, yıpranmamış üyelere seslenerek, ” Sizler geleceğimize ehil geçmek yerine Cumhuriyetin müessis partisine katıldınız. Halas Savaşı ruhuyla bugün birbirimize daha çok sarılmamız gerekiyor. Bu duygularla aramıza katıldığınızı biliyor, hepinize istekle teşekkür ediyor ve şükranlarımızı sunuyorum. Iyicene eyyam bizim olacak, arzu ettiğimiz o ziyalı geleceği bilcümle alay malay kuracağız” dedi.

“BİRLİKTE, ARKADAŞÇA, BARIŞ İÇİNDE”

CHP İzmir Mebus Atilla Sertel, AKP iktidarını eleştirdiği konuşmasında şunları söyledi:

“İktidara geldiklerinde 2 milyon 200 bin adam toplumsal yardımlardan yararlanıyordu. Bu bu rakam 17 milyona imdi. Pandemi döneminde 30 milyonu buldu ve hangi efsus ki onlar bununla övünüyor. Parmağında yüzükle gelip karun büyüklüğünde varlıklı oldular ama daha çok akibet dönemlerini yaşıyorlar. Biz CHP yerine bu ülkede tek kimseyi ayırt etmeksizin birlikte, arkadaşça, barış süresince daim olmak istiyoruz. Herkesin değer yurttaş olması için savaş ediyoruz ve bunu gerçekleştireceğiz.”

PARTİMİZE ALÇAK VERDİNİZ”

CHP İzmir Saylav Bedri Serter ise CHP’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi olduğunu vurgulayarak, “Önümüzde çokça gelişmemiş tıpkısı süreç var. Geleceğimiz olan çocuklarımızın, gençlerimizin müstakil benzeri ülkede yaşamasını istiyorsak irtibat olmalıyız. Bu anlamda sizleri aramızda görmekten iri mutluluk duyduk. Balaban aynı ailenin içine geldiniz, hoşgeldiniz. Bizlere ağirbaşli verdiniz. Hepinize çok teşekkürname ediyorum” dedi.

BORNOVA’DA ORGAN SAYIMIZ 17 BİN”

Bornova’daki örgen sayılarının 17 bin olduğunu söyleyen CHP İlçe Başkanı Ertürk Çapın, yıpranmamış üyelere seslenerek, “Hakkın, hukukun, adaletin ve demokrasiye olan inancın partisi olan CHP’ye hoşgeldiniz. Deminden sizler üstelik aramıza katıldınız. bundan sonra birlikte yol yürüyeceğiz ve gelişmemiş bir süre sonra CHP iktidarında fena hâlde günleri yine hep bu arada göreceğiz” diye niteleyerek konuştu.

Share: