Bolu’daki off-road tutkunları, 30 toprak aracıyla zelzele bölgesine debi etti

Bolu Natür Sporları ve Offroad Kulübü (BOLOFF) üyeleri, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası planlı çalışmalara destek atfetmek üzere 30 arazi aracıyla depremden etkilenen Hatay’a gitmek üzere yola çıktı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaralarının derakap sarılması üzere dar genelinde başlatılan icraat atiklik kesmeden bitmeme ediyor. Bu kapsamda BOLOFF üyeleri, ulaşımda ağırlık yaşanan yer sarsıntısı bölgelerine gitmek ve arama kurtarma çalışmalarına destek olmak amacıyla yola çıktı.

Kurtarma çalışmalarında kullanılabilecek miftah gereçleri ile mütehammil toprak şartlarında ilerleyebilen araçları olan BOLOFF üyeleri, bölgeye ulaştıklarında verilen görevleri sunma çabuk şekilde adına getirmeye çalışacak.

BOLOFF Başkanı Hisse Senedi Turan, gazetecilere, Hatay’a gitmek amacıyla yola çıktıklarını belirterek, “İçimiz yanıyor. İçi yananlara yardımcı olmaya gidiyoruz. Biz bu acıları çektik. Henüz fazla eş çekmesin istiyoruz. Bir nebze faydamız olsun diyerek BOLOFF kendisine 30 araçla yola çıkıyoruz.” dedi.

Yanlarında inşaat mühendisleri grubunun de olduğunu anlatan Turan, “Orada kurumlarla koordine ortamında olacağız. Hedefimiz ulaşılamayan yerlere aksetmek. Toprak araçlarımızla ayrımlı yöntemlerle doğayı aşabiliyoruz. Devletimiz nerede çalışmamıza izin verirse orada fariza alacağız.” ifadesini kullandı.

Share: