Bolu’da “Türkiye 2022 Sportif Sazan Balığı Yakalama Yarışması” düzenlenecek

Mektep Çocuğu ve Sportif Üçkâğıt Balıkçılığı Federasyonu (ASOF) aracılığıyla düzenlenen “Türkiye 2022 Sportif Sazan Balığı Yakalama Yarışması” Bolu’bile gerçekleştirilecek.

Uluslararası Geleneksel Balıkçılık ve Akarsu Ürünleri Yetiştiricilik Yılı (IYAFA 2022) etkinlikleri kapsamında Gölköy Baraj Gölü’nde 2-8 Ekim’birlikte düzenlenecek yarışmaya 29 bando katılacak.

Yarışmada yakalanan balıklardan makul bulunanlar, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce üretiminde kullanılmak amacıyla Gölköy Su Ürünleri Üretim İstasyonu’na gönderilecek.

ASOF Başkanı Serkan İnanç, AA muhabirine, katıksız hayata dikkati çekmeye çalıştıklarını söyleyerek, “ASOF’un öncelikli amacı sürdürülebilirliktir. Yıllardır Bolu’üstelik ilişik gurur ve kuruluşlarımızın birlikte desteği sayesinde yaptığımız bu yarışmayla da yaşatmanın ve sürdürülebilirliğin önemini anlatmaya çalışıyoruz.” dedi.

Geçen sene 26 takımın katıldığı yarışmada toplam 423 kilogram sazan yakalandığını, bunların fotoğraflanıp ölçümü yapıldıktan bilahare esasen suya bırakıldığını anlatan İnanç, bu yıl da yarışmaya ilginin ağırbaşlı olduğunu kaydetti.

Share: