Bolu Şehremini Tanju Özcan’ın TDP’ye organ yapıldığı ortaya artık! Sarıgül’den ziyaret gecikmedi

CHP’den 1 yıl süreyle ihraç edilen Bolu Belediye Reisi Tanju Özcan’ın Türkiye Değiş Partisi’ne (TDP) uzuv yapıldığı ortaya imdi. CHP Umumi Merkezi’nden bire bir yetkilinin kendisini aramasıyla başka tıpkısı partiye uzuv yapıldığını öğrenen Özcan, detayları konuyla ait düzenlediği matbuat toplantısında paylaştı.

“TDP’NİN BOLU BELEDİYE BAŞKANIYMIŞIM”

e-Büyüklük üzerinden siyasi parti üyeliği sorgulaması yaptığını, 2022 yılının ikinci döneminde Kilis’ten TDP üyesi yapıldığını gördüğünü belirten Özcan, “Bir müddet evvel Cumhuriyet Altını Umum Partisi beni 1 yıllığına ihraç etti. 1 yıl süreyle Cumhuriyet Umum Partisi üyeliğimin bile silinmesi anlamına geliyor bu. Cemaziyelevvel itibariyle bu süreci izleme fail umumi merkezden aynı kardeşim beni aradı. CHP’den üyeliğim düşmüş mü diye niteleyerek arama ederken, ‘Abi senin bire bir apayrı partiye üyeliğin görünüyor’ dedi. ‘Nasıl yani’ dedim. ‘Onu ben göremiyorum’ dedi. ‘E-Şevket’ten girip bakarsan görürsün’ dedi. Ben de bu uyartı konusunda E-Izzet’e girdim. Ego 2022 yılının ikinci yarısında Türkiye Değişim Partisi’ne Kilis’ten uzuv olmuşum ve etken üyeymişim. Ben bağımsızım zannederken Türkiye Değişim Partisi’nin Bolu Belediye Başkanıymışım” ifadelerini kullandı.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK”

Olayı yargıya taşıdıklarını söyleyen Özcan, “Türkiye Değişim Partisinin yetkilileri beni aradı. Genel Başbuğ Yardımcıları, Kilis İl Başkanı aradı, gücük ayrımsız süre geçmiş istifa etmiş. ‘Lütfen yanlişlik duyurusunda bulunun, tığ kesinlikle böyle tıpkı şey yapmadık’ dedi. Bununla ait avukatım aracılığıyla suç duyurusunda bulunduk. Ben lazım incelemenin derhal ve ivedilikle yapılmasını bekliyorum” dedi.

TDP LİDERİNDEN TANJU ÖZCAN’A ZİYARET

Gelişmelerin arkası sıra TDP Lideri Mustafa Sarıgül Bolu’ya gitti. Özcan’ı makamında konuşma eden Sarıgül Bolu’ya gelmelerinin nedeninin tıpkısı yanlışlığı ortadan koymak olduğunu vurguladı. Parti tüzüklerine bakarak ayrımsız belediye başkanı ve milletvekilinin partilerine üye olması amacıyla genel merkeze müracaatta bulunması gerektiğini kaydeden Sarıgül, “İlçelerden bu üyelik, tüzük gereği yapılamıyor. Vakit Kaybetmeden o şehremaneti başkanımızın ve saylav arkadaşımızın umumi merkeze başvurma etmesi lazım. Bu tüzüğümüzün 18. maddesi. Zımnında bizim kaza başkanlarımızın, mülk başkanlarımızın bire bir belediye başkanımızı partimize derç yetkisi tüzüğümüze bakarak yok” diye niteleyerek konuştu.

“ÖZCAN’IN PARTİMİZE MÜRACAATI BULUNMAYAN”

Özcan’ın Türk siyaseti için renkli ve deneyimli bire bir insan olduğunu belirten Sarıgül, “Tanju başkanımızın partimizde olması, bizimle bu arada olması tabii ki bizim için son aşama değerlidir fakat kendisinin böyle tıpkı müracaatı bu aşamada yoktur” şeklinde konuştu.

“GEÇİCİ İHRAÇ SÜRECİ YAŞIYORUM”

Sarıgül’e teşekkür fail Özcan el durumda kaldığını belirterek, “”Arızi ihraç süreci yaşıyorum. Bu proses içerisinde her tümen değişikliği yapmayacağımı, CHP’bile format savaş etmeye devam edeceğimi kamuoyuyla paylaşmıştım” dedi.

Share: