BİTLİS’TE 220 KIZ ÖĞRENCİ, ‘GENÇLİK KAMPI’ İÇİN HATAY’A UĞURLANDI

BİTLİS Muazzez Üniversitesi’nde okuyan 220 kız öğrenci, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca yürütülen ‘Cahillik Kampları’ projesi kapsamında, tıpkısı haftalık gezi amacıyla Hatay’ın Arsuz ilçesindeki Uluçınar Kampı’na uğurlandı.

Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı himayesinde ölçülü ‘Bilgisizlik kampları’ projesi kapsamında, Bitlis Eren Üniversitesi’nin ayrı ayrı fakültelerinde okuyan 220 kız öğrenci, Hatay’a götürüldü. İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne tutkun Gençlik Merkezi önünde tıpkısı araya gelen öğrencileri, Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Dalkılıç, Kızılay Bitlis Bölüm Başkanı Büyük Cengiz ve aileleri uğurladı. Otobüslere binen öğrencilerin, berenarı ateşin oldukları gözlendi. Kızılay Bitlis Idarehane Başkanı Cengiz, 24-30 Eylül tarihlerinde düzenlenen seyahat kampı ile Bitlis’ten 220 üniversiteli öğrenciyi Hatay’ın Arsuz ilçesine sınırlı Uluçınar Kampı’na uğurladıklarını belirterek, Dinlenme Kampı üzere uğurladığımız öğrencilere Kızılay Bitlis Şubesi görevlileri dahi haremlik ediyor. Dinlenme Kampı süresince öğrencilerimiz Hatay’ın tarihi ve saf güzelliklerini gezecek. Bunun yanında, kamp alanında deniz ve havuz etkinlikleri olacak. Öğrencilerimiz kamp liderlerinin hazırladığı bire bir programa zevcelik edecek. dedi.

‘BU GEZİ İLE FARKLI KÜLTÜRLERLE TANIŞACAĞIZ’

Bitlis Ermiş Üniversitesi Toplumsal Bakım Bölümü 4’ncü derslik öğrencisi Naile Elmas ise, böyle tıpkısı geziye katıldığı üzere mutlu olduğunu anlatım ederek, Bu yolculuk ile ayrımlı insanlar, ayrımlı kültürlerle tanışacağım. Orada farklı etkinlikler olacak. Orada kendi sorunlarımızı tartışacağız. Mübarek bire bir seyahat olacağını ümit ediyorum. diye konuştu.Share: