Bisiklet kazası düzenlilik kameralarına yansıdı

Freni olmayan bisikletle yokuştan inince kaza mübrem oldu

Erzurum bire bir yavru arkadaşının freni sıfır bisikletini alıp sorti hor inerken duramayıp ilk koşut geldiği caddede mutedil refüje çarptı ve darp sonrası cebin yaya kaldırımı dibine tepesi konusunda düştü.

Erzurum Hedef Ağır mahallesi Yenikapı caddesinde sert yokuştan kötü çabuk aynı şekilde bisikletle nazil yavru bisikleti durduramayınca ölçülü kaldırıma çarparak karşı kaldırıma uçtu. Olayı gören belde esnafı müstacelen çocuğun yardımına koşarak 112 afiyet ekiplerine selen verdi. Fenomen yerine gelen 112 acil esenlik ekipleri çocuğu hastaneye kaldırdı.

Çevre esnaflarından Onur Tarancı fenomen anını anlattı; “Elhak çocuğun zat bisikleti değilmiş. Arkadaşının bisikletini uğrun almış sanırım. Bisikletinde frenleri tutmuyor, beş altı tutuyor. Yavru hızlıca kaptırınca frenleri da tutmayınca otomatik namına kaldırıma çarparak üzeri kısmı ile kafasını kaldırıma vurdu. Tığ haddinden fazla korktuk ağır aynı husus var mı diye hemencecik yana koştuk çocuğun, müdahale ettik. Tıpkısı müddet yerinden kaldırmadık. Kafasında vahim aynı nezif vardı doğrusu çocuğun. Akabinde sağlık ekiplerini aradık keyif ekipleri geldiler evvel müdahaleyi görüngü durumunda yapıp hastaneye atıf ettiler. Sonrasında hastaneden muktezi bilgileri aldık, çocuğun afiyet durumu gayet iyiymiş.”

Belediyeden müzaheret istedi

Esnaf Saygınlık Tarancı yokuşta sonsuz kazaların olduğunu hele kışın buzlanma haddinden fazla oluştuğu amacıyla araçların kazaya karıştığını yokuştan inip çıkarken araçların kaydığını belirterek belediyeden müzaheret istedi. Tarancı; “Gerçekte bu yolun yapılması bir bakımdan çok gani oldu bizim amacıyla hem trafiğimizi rahatlattı, belediyemize, bu konuda sayın Mahmut Uçar’a teşekkürname ediyoruz, ama bu yokuşa birazda tedarik alınması lazım alelhusus kışın, şita aylarında burası çok kilolu oluyor.” diyerek konuştu. – ERZURUMShare: