“Belirgin dirlik odasını” vatandaşın ayağına götürüyor

Burdur’un Köşe ilçe Belediye Reisi Emrullah Ünal, kentin hayatiyetli noktalarına taşınan şeffaf erinç odasında halkla buluşarak dertlerine tılsım arıyor.

Her hafta pazartesi günleri tıpkısı mahalledeki kaldırıma yerleştirilen belirgin plastik fanus içindeki kat odasında kaza sakinleriyle bir araya gelen Ünal, sıkıntılar ve talepleri dinliyor.

“20 mahallemizi çizin çizin dolaşacağız”

Yer Belediye Başkanı Emrullah Ünal, AA muhabirine, yeni belediyecilik anlamında diyapozitif ön odası uygulamasını ilçenin sunma nazik mahallesi Konak’tan başlattıklarını söyledi.

Vatandaşları diyapozitif odada vahit müdürleri ve başkan yardımcılarıyla ağırladıklarını tamlayan Ünal, onların dertlerine ilaç olmaya çalıştıklarını, fikir ve önerilerini dikkate aldıklarını aktardı.

Ünal, vatandaşın ayağına gittiklerini rapor ederek, “Bazı vatandaşlarımız belediyeye gelemiyor, bazılarına uzak geliyor. Arada Bir bile ‘Geldim, başkanı bulamadım.’ ya dahi ‘Başkanla beni görüştürmediler.’ üzere kimi sıkıntılar yaşanıyordu. Tığ üstelik rahat odamızı sokaklarımızda, mahallelerimizde vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.” dedi.

İlçede yaşayanların uygulamadan oldukça kıvançlı kaldığını dile getiren Ünal, şöyle konuştu:

“Vatandaşlarımızın sorunlarına bu uygulamayla aceleci ve çabucak hal buluyoruz. Serian o dakika ilişik birim müdürümüze telefon ediyoruz veya müdürlerimizi yanımıza çağırıyoruz, sorunu aktarıyoruz. Transparan makam odamızı haricen vatandaşlarımız görüyor. İlgisini çekiyor. Bazı Bazı merak ediyorlar, karın girip, nakız düşünce soruyorlar. karşı karşıya anında mülakat fora etmek açısından gayet sunturlu tıpkı uygulama oldu. Bu üçüncü haftamız, 20 mahallemizi çizin çizin dolaşacağız.”

“Suyla ilgilendiren sıkıntımız vardı, onu ilettik”

Alaattin Mahallesi Muhtarı İsmail Tuncer da andıran çevrede hakeza bire bir uygulamayı daha önceki görmediğini vurgulayarak, “Halkın süresince, halkı dinlemeye yönelik evire çevire tıpkı ortam oluşturulmuş. Bizim dahi suyla ait sıkıntımız vardı, onu ilettik.” ifadesini kullandı.

Talebini Ünal’a ileten üniversite öğrencisi Rabia Delicesine ise değişik illerde görmediği saydam yan odası uygulamasını beğendiğini, başkanla bulutsuz havada elan şen görüşebildiğini kaydetti.

Beşinci dershane öğrencisi Fadime Karakarga de Başkan Ünal’dan, sınıfına aptal kara tahta istediğini anlattı.

Share: