BBP Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı Balıkesir’de konuştu Açıklaması

Bu yıl 62’nci düzenlenen Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri için Balıkesir’e gelen Şişman Ilişki Partisi Umumi Komutan Yardımcısı Ekrem Alfatlı, “6’lı masanın ucunda birlikte PKK yıldırı örgütünün uzantısının gölgesi var, kendisi var, fikirleri var, icraatları var. Milletimiz bunu biliyor. Kimseyi kandırmasınlar.” dedi.

Güreşler öncesi kuruluş üyeleriyle kahvaltıda tıpkı araya mevrut, aktiflik sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Alfatlı, muhalefetin oluşturduğu 6’lı masayı eleştirdi.

Ekrem Alfatlı, “Kemiksiz ve açık söylüyoruz. Ulus İttifakı ortaya koysun PKK’nın uzantısı HDP ile işbirliği yapıyor musunuz, yapmıyor musunuz? Milletimiz ona bakarak değişmeyen versin. Milletimiz şurası biliyor ki 6’lı masanın ucunda dahi PKK terör örgütünün uzantısının gölgesi var, kendisi var, fikirleri var, icraatları var. Milletimiz bunu biliyor. Kimseyi kandırmasınlar. Peyda ve açık olsunlar milletimiz birlikte ona göre karar versin.” dedi.

Mazlumun birlikte zalimin karşısında, milletin beraberinde, Rum insanının yanı sıra aç, zavallı, hamhalat Rum insanın yanı sıra kurum aldıklarını tabir eden Alfatlı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Askere giderken sorulan, vergi verirken sorulan, gerekseme olduğunda sorulan fakat imkanlar paylaştırılırken ötekileştirilen Küçük Asya insanının yanındayız. Tarafımız kemiksiz ve anlaşılan. İşte o yüzden Halk İttifakının yanındayız. Milli meselelerden belde yanındayız. Türkiye’nin bağırsak ve aut, yabancı güçlerinin bağırsak ve dış terör örgütlerinin ve Türkiye’nin yapmış olduğu seçkin akıllıcasına hareketin karşısında olanların biz yanı sıra olamayız. Tığ milletimizin yanındayız, tarafımız bellidir. İnşallah 2023 seçimlerinde Şişman Angajman Partisi, Halk İttifakı içerisinde hilalli güllü Iri Irtibat Partisi’nin kendi adı ve amblemi ile kendi adaylarıyla Halk İttifakı içerisinde seçimlere girecek ve Milletimizin teveccühleri ile inşallah faal tıpkı şekilde TBMM’de temaşa edilecektir inşallah. Bağımlı ki değişmeyen milletimizin kararıdır. Ama şunu açık namına ifade ediyoruz ki biz katiyen bölücülerle, vatan hainleriyle, yurt düşmanlarıyla, millet ve yurt düşmanlarıyla beraber olamayız.”

Share: