Batman kültür konuşma haberi… Yeşilçam’ın kankızıl ismi Hayal Koçyiğit Batman’da sevenleri ile buluştu

Yeşilçam’ın maharetli ismi Rüya Koçyiğit Batman’da sevenleri ile buluştu

BATMAN – Batman Valiliği ve Batman Belediyesi iş birliğiyle bu sene 5.’si planlı mektup etkinlikleri çerçevesinde Yeşilçam sinemasının usta ismi Hayal Koçyiğit, sinema ve kitapseverlerle buluştu.

Batman Vali Yardımcısı ve Batman Uray Başbuğ yardımcısı Dokuz Canlı Yavuz Sinema yıldızı Koçyiğit’i çiçeklerle karşıladı. Yeşilçam sineması emekçilerinden Hayal Koçyiğit, gerçekleşen musahabe da okurlarla bire bir araya geldi. Koçyiğit, yaptığı konuşmada, Batman’a önce gelişinin olmadığını, henüz önce gelip gördüğü şehrin edebiyata, kültüre ve sanata bent göstermesinin kendisini çok çok mutlu ettiğini söyledi.

Türk sinemasının halkla bütünleştiğine belen fail Koçyiğit, insanların sevgisini adalet edebilmek için çok çalıştığını anlattı. Koçyiğit, “Batman Valiliği ve Batman Belediyesinin hazırladığı 5 yıldır bitmeme eden betik fuarına seve seve geldim. Burada gördüğüm sevgiyi, ilgiyi süfli beni çokça mutlu etti ve çokça duygulandırdı” dedi.

“Bu kadar gencin pusula sevgisinin olması, sinema sevgisinin olması beni çokça duygulandırdı” diyen Koçyiğit, “Öylesine benzeri cennet ülkemiz var ki, doğusu, güneyi, kuzeyi fark etmez. beherglas yöresi tıpkı birinden sunturlu. Benim ilk gelişim değil Batman’a. Henüz evvel Siirt, Batman, Mardin, Van, Türkiye’nin her adına gitmiş gezmiş insanım. Dolayısıyla gençlerin özelikle darülfünun gençlerin ülkenin beherglas köşesini gezmesini tavsiye mektubu ediyorum. Gezerek, görerek çok henüz çok düşünüm sahibi olacaksınız bu domuzuna ülkemizde. Onlarla alay malay söylemek âdeta çok güzeldi, pir benzeri sürprizdi. Her birine teşekkürname ediyorum. Bu büyüklüğünde candan ilişkin gösterdikleri için haddinden fazla bahtiyar oldum” ifadelerini kullandı.

Share: