Batı Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti Reisicumhur Yardımcısı Aslan Açıklaması

Osmanlı Derneği Teşkilatı Kocaeli İl Başkanlığı açılışında mütekellim Günindi Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti Cumhur Reisi Yardımcısı Mehmet Büyük Aslan, “Dosta cüret, düşmana utanmak salan ayrımsız anlayışın mirasçılarıyız. 7 kamer içerisinde sizlere çok güzelce tıpkısı beşaret vereceğiz. Biz şule kelimelerle anlatılacak bire bir toprağın temsilcileri değiliz” dedi.

Gün Batısı Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti Reisicumhur Yardımcısı ve ayrımsız zamanda Osmanlı Teşkilatı Genel Başkanı Mehmet Ulu Aslan ve eşi Gülseren Aslan, Osmanlı Derneği Teşkilatı Kocaeli İl Başkanlığının açılışına katıldı. Izlence, çerçevesinde tören düzeni üyeleri ile vatandaşlar mehterler takımıyla gelişigüzel cadde üstünde dolaştıktan sonra Osmanlı Derneği Teşkilatı Kocaeli İl Başkanlığı önüne geldi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra Kur’an-ı Semih tilaveti yapıldı.

“Dosta atılganlık, düşmana tırsmak salan benzeri anlayışın mirasçılarıyız”

Programın açılışında mütekellim Mağrip Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti Cumhur Reisi Yardımcısı Mehmet Uca Arslan, “Bu simge bugün 3 zaman önce yeni kurulmuş olan 8. Türk devletimizin fehamet bayrağıdır. Dosta yiğitlik, düşmana imtina etmek salan aynı anlayışın mirasçılarıyız. 7 kamer içerisinde sizlere haddinden fazla güzel tıpkı muştu vereceğiz. Tığ kıvılcım kelimelerle anlatılacak ayrımsız toprağın temsilcisi değiliz. Bizlere bu medeniyeti bu vatanı dirilik eden ilkin Malazgirt Sultanı Alparslan’dan itibaren Ertuğrul Gazilere, Osman Gazilere ve öğünden bugüne bayrağı haiz kamu mehabet adamlarımıza gönül borcu ve minnetlerimizi sunuyoruz. Bu ruhu etkili burulmak üzere Osmanlı Teşkilatını kurduk. Bodur zamanda 67 memleket 24 ilçe ve 100 noktada teşkilatlanmamızı tamamladık icap ülkemizde gerekse aut devletlerde vatanımız için yüce çalışmalara imza attık” dedi.

“Vatanımızın hep birlikte olacağımıza söz veriyoruz”

Osmanlı Derneği Teşkilatı Kocaeli İl Başkanı Serap Bilmez ise “Osmanlı Teşkilatı İkra emrine kulak asan, milli savaşım ruhunu barındıran, önceliği hak ve türe olan sorun kardeşlerinin bileşkesidir. Osmanlı teşkilatı ile çıkacak olduğumuz bu hümayun yolda devletimizin milletimizin ve vatanımızın daima beraberinde olacağımıza hezel veriyoruz” dedi

Açılış konuşmalarının arkası sıra Kocaeli Osmanlı İl Teşkilatı Başkanı Ilgım Bilmez, Batı Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mehmet Ulvi Arslan’a plaket taktim etti. Binanın açılışı yapıldıktan sonra vatandaşlara lokma dağıtıldı. – KOCAELİ

Share: