Başpehlivan Yüce Gürbüz, Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Bilgisizlik ve Spor’la sözleşme imzaladı

Tarihi Kırkpınar ve Elmalı özellikle tutmak üzere haddinden fazla sayıda başpehlivanlığı mevcut Mürtefi Yavuz, Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Cahillik ve Spor Kulübüne alıntı oldu.

Korkuteli Belediyesi ile yollarını ayıran Gürbüz, Döşemealtı Şehremini Turgay Taze ile belediyede düzenlenen törende 1 artı 1 yıllığına itilaf imzaladı.

Tüvana, Yüksek Yavuz’ün babası Recep Yavuz’ün üstelik Antalya’ya dünyalık reşit aynı güreşçi olduğunu anımsattı. Döşemealtı halkının ağababa sporu pahal ehemmiyet verdiğini belirten Güre, “Döşemealtı’mızda 100’e mümasil sporcumuzla dede sporumuzu arttırmak üzere uğraşıyoruz. Altyapımızı güçlendiriyoruz. Demin da gençlerimizin ufkunu anahtar, bereketli bir örnek olacak Uca Gürbüz ile yollarımızı birleştirdik.” diye konuştu.

Tüvana, Mualla Gürbüz ile birlikte başpehlivanlıkta savaşım etmeye doğruluk kazanan Yüce İhsan Batmaz ile üstelik ittifak imzaladıklarını söyledi.

Mehabetli Yavuz de değerli kemerin ebedi sahibi girmek üzere bire bir murat koyduklarını belirtti. çıktı hem kendisini hem de Döşemealtı’nı arz dolgunca şekilde işaret etmek amacıyla uğraş edeceğini dile getiren Gürbüz, “Döşemealtı ile domuzuna başarılara imza atacağız inşallah.” dedi.

Güreşçi Mehabetli İhsan Batmaz de zer kemer üzere mücadele edeceklerini kaydetti.

Share: