Başına şiddetli ederek intihara kalkış kaymakam yoğun bakıma kaldırıldı

Geçtiğimiz sene eylül ayında Yalova’nın Armutlu ilçesinde göreve başlayan evli ve 2 yavru babası Alparslan Tığ (45), evinde beylik tabancasıyla kafasına biberli ederek intihar girişiminde bulundu.

DURUMU KRİTİK

Ağır yaralanan Tığ, evine mevrut keyif ekipleri tarafından ambulansla Yalova Ihtişam Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada korkulu bakımda tedavi altına alınan Tığ’ın dirimlik tehlikesinin bitmeme ettiği öğrenildi. Olayda geçer tabancanın kaymakamın evinde bulunduğu ve soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

ALPARSLAN KILIÇ KİMDİR?

1977 yılında Hollanda’da doğdu. İlk-Mutedil ve Ortaöğretim Eğitimini Yozgat’ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Açık Oturum Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olduktan bilahare Ilçe mesleğine takayyüt etti. Evli ve 2 yavru babası olan Tığ bereketli derecede İngilizce bilmektedir.

Sinop Gerze, Aksaray – Gülağaç ve Giresun – Ddoğanken Ilçebay Vekilliği görevinde bulundu. 1 yıl süre ile İngiltere’de şalter eğitimi ve kamu yönetimi alanında icraat yaptı. Ilçe kursunu başarı ile mütemmim Kılıç; Kayseri – Akkışla, Ardahan – Çıldır, Edirne – Havsa, Diyarbakır – Dicle, Eskişehir – Sivrihisar Kaymakamlığı görevlerinde bulunmuş ve 14 Küçük Ay 2017 tarihinde Dicle Uray Komutan Vekili adına de görevlendirilmiştir. 19.08.2021 tarihinde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Armutlu’ya atanmıştır.

Share: